Zeytin Dalı Bölgesinde 2 Askerimiz Şehit Oldu!

Milli Savunma Bakanlığı, Zeytin Dalı Harekat bölgesinde meydana gelen terör saldırısı sonucunda 2 askerin şehit olduğunu açıkladı.

MSB’den gelen açıklamada Zeytin Dalı Harekat bölgesindeki terör saldırısında 2 askerin şehit olduğu ifade edildi. Terör saldırısına misli ile karşılık verildiği ve 3 PKK/YPG’li teröristin öldürüldüğü belirtildi.

Terör saldırısında şehit olan askerlerin kimlikleri de açıklandı. Piyade Komando Uzman Çavuş Gökhan Çakır ve Ahmet Akdal saldırıda şehit olan askerler.

Şehit asker Ahmet Akdal

son-dakika-zeytin-dali-harekati-bolgesindeki-14050361-9168-m.jpg

Askerlerin naaşı zırhlı ambulansla Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden Kilis Devlet Hastanesi morguna getirildi. Askerlerin naaşları, memleketleri Bursa ve Kahramanmaraş’a gönderilmek üzere Gaziantep Havalimanı’na gönderilecek.

Hedefler Vuruluyor

Bölgedeki PKK/PYD hedeflerinin ateş altına alındığı ve yoğun bombardımanın devam ettiği açıklandı.

 

son-dakika-zeytin-dali-harekati-bolgesindeki-14050361-4313-m.jpg

Ömer Çelik’ten Başsağlığı Mesajı

Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik, taziye mesajı paylaştı, şehit olan 2 askere Allah’tan rahmet dileyen Çelik, ‘Terör asla başarılı olamayacak’ dedi.

son-dakika-zeytin-dali-harekati-bolgesindeki-14050361-3451-m.jpg

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, şehit olan askerler için taziye mesajı yayımladı.