Yetişen alıyor… En az 9.000 ya da 11.000 TL… Başvur ve hemen al…

Yetişen alıyor… En az 9.000 ya da 11.000 TL… Başvur ve hemen al…

Toplu bir şekilde para ödemesi var! Ülkemizde çoğu insanlar böyle bir şeyin varlığından haberi olmadığı için başvuruda bulunmuyor, şansını kaybediyor. Devlet halkına destek olmak için yardımda bulunuyor.

Toplu bir şekilde para ödemesi var! Ülkemizde çoğu insanlar böyle bir şeyin varlığından haberi olmadığı için başvuruda bulunmuyor, şansını kaybediyor. Devlet halkına destek olmak için yardımda bulunuyor. Öncelikler yetim kız çocuklarının. Yetim kız çocuklarına evlenip kendi hayatlarını kurana kadar yetim aylığı yatırılıyor. Evlenince bu haklarında feragat ediyorlar. Ancak evlenirken 2 yıllık nakit ücret veriliyor. Böylelikle yeni evlenen kişilerin ihtiyaçlarını karşılamaları için ellerine para geçmiş oluyor. Çeyiz hesabı olan kişilerden de devlet desteğini çekmiyor. Yetim kızlara evleneceği zaman ödenen 24 maaşlık bir destek parası var. Çeyiz hesabına yatırım yapan kişilerin de 11.032 TL yi bulan katkı parası veriliyor. En düşük miktar 9.000 TL 

screenshot-1.jpg

Toplu para yardımı var! Yüzlerce kişi evlenirken bu haklarından yararlanırken halkımızın çoğu böyle bir hakkının olduğunun farkında değil. Öksüz kalan kız evlatlarına devletimiz destek veriyor. Çeyiz parası yardımı yapılıyor. Bu paranın miktarı kız çocuğunun öksüz aylığının 24 katıdır. Şuan en düşük yetim maaşı 375 Türk Lirası. Evlenecek kişileri de dara düşürmemek için imdatlarına. Çeyiz hesabı yetişiyor. Bankada ki çeyiz hesabına 27 yaşından önce evlilik yapmış olanlara devlet katkıda bulunuyor. Devletin katkısının bu yıl en üst sınırı 11 bin 32 Türk Lirasıdır.

11. 032 Lira devlet katkınızı aldınız mı?

Evlenme hayali kuran çiftlere müjde! İmdatlarına Çeyiz hesabı yetişiyor. Bankalardan birinde açmış olduğunuz Çeyiz hesabında 3- 5 yıl yatırım yaptıktan sonra 27 yaşına gelmeden önce evlenen çiftlere devlet katkı yapıyor. Yapılacak en üst yardım 11.032 Türk Lirasıdır.

En Düşük 9.214 TL nasıl hesaplanır?

Aylık asgari ücretle geçinen ailelerde ilk bebeklerini kucaklarına alan anne için: Emzirme ödemesi: 180 TL, İş göremez ödemesi: 6.3675,57 TL, Doğum yardımı: 300 TL, Yarı zamanlı çalışma desteği: 1.183,27x2= 2.366,52 TL. Toplamda= 9.214,09 Türk Lirasıdır.

Süt Parası nedir?

screenshot-2.jpg

Emzirme Ödemesi olan süt parası 4A ve 4B sigortasına sahip iş kadınları için verilen bir ödenektir.

Geçen sene belirlenen 202 TL emzirme parasından faydalanmak için halkın resmi başvuruda bulunması şartı kalkmıştır.

Bebeğin doğumundan sonra 5 yıl süre zarfında emzirme ödeneği verilir. Doğumun 15 Mayıs 2015 tarihinden sonra sağ şekilde olması gerekir. Annenin doğumda vefatı ya da çalışmaması durumunda babalara da devlet destek vermektedir. Doğum yapmadan bir yıl önce 120 gün prim yapılmalıdır.