Yeni Yılda Nakdi Ücret Desteği zammı!  Ocak ayı ücretsiz maaş izni yatırılacak mı?

Yeni Yılda Nakdi Ücret Desteği zammı! Ocak ayı ücretsiz maaş izni yatırılacak mı?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Nakdi Ücret Desteğine Ocak ayı için tarih açıkladı. En çok merak edilen konular arasında Nakdi Ücret Desteği zammı oldu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Nakdi Ücret Desteğine Ocak ayı için tarih açıkladı. En çok merak edilen konular arasında Nakdi Ücret Desteği zammı oldu.

Yeni yılda ‘’Nakdi Ücret Desteği’’ ne zaman yatırılacak? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, aralık ayı için ‘’Nakdi Ücret Desteği’’nin 8 Ocak’ta yatırılmaya başlanacağı bildirilmişti.

PEKİ OCAK AYINDA ‘’NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ’’ NE ZAMAN YATACAK?

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, aralık ayı için ‘’Nakdi Ücret Desteği’’nin 8 Ocak’ta yatırılmaya başlayacağını bildirdi.

IBAN numarası olmayan veya hatalı olanlara ödemeler PTT aracılığı ile yapılacağı açıklanmıştı. İşte haber ile ilgili detaylar…

OCAK AYINDA NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ ZAMLANIR MI?

En çok merak edilenler arasında ‘’Nakdi Ücret Desteği’’nin artıp artmayacağı da yer alıyor. Ücretsiz maaş izni için işçilerin günlük ücreti üzerinden yapılan hesaplama için yeni yılda ‘’Nakdi Ücret Desteği’’ ödemelerinin zamlanması bekleniyor.

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ NE ZAMAN BİTECEK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un açıklamasına göre ‘’Nakdi Ücret Desteği'’nin 2 ay daha uzatıldığı bildirilmişti. Bu karar 27 Ekim’de Resmi Gazete'de bildirildi.

Bakan Şelçuk, " Ülke istihdamını canlandırmak ve covid-19 salgını etkilerini bir nebzede olsa azaltmak için işverene ve işçiye  destek olmaya çalışıyoruz, şeklinde açıklamada bulundu.

Ayrıca ‘Nakdi Ücret Desteği, Fesih Kısıtı ve Kısa Çalışma Ödeneği ’ Cumhurbaşkanımız Sayın Tayyip Erdoğan’ın onayıyla iki ay daha uzatıldı." sözlerine yer vererek açıklama yaptı.

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ KİME VERİLİR VE NEDİR?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un açıklamasının ardından ‘’Nakdi Ücret Desteği’’ kime verilir ve kimler başvuru yapabilir araştırılıyor.

Nakdi Ücret Desteği'nden faydalanabilmek için bireylerin iş akidinin fesih edilmesi veya ücretsiz izne çıkması gerekmektedir.

Kısa Çalışma Ödeneği alan bireylere ‘’Nakdi Ücret Desteği’’ verilir mi?

Nakdi Ücret Desteği’ne başvuranlarda istenen şartlar arasında  ‘’Kısa Çalışma Ödeneği’’ alan bireylere Nakdi Ücret Desteği verilmediği bildiriliyor.

Pandemi döneminin başlamasıyla birlikte devlet tarafından gerek çalışanlara gerek ise iş verenlere bu zorlu süreç içerisinde yardımcı olmak maksadıyla yardımlar sunmaktadır. Yapılan yardımlar çeşitli şekillerde vatandaşlara ulaştırılmaktadır. Bu destekten de faydalanmak isteyen vatandaşların belirlenmiş olan kriterleri yerine getirmesi gerekmektedir. Nakdi Ücret Desteği'nden faydalanabilmek için bireylerin iş akidinin fesih edilmesi veya ücretsiz izne çıkması gerekmektedir.Bu şartın yerinde olması durumunda ödeme alınması mümkün olacaktır. 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.