Yardım Etmek İstediler İcralık Oldular!

Yardım Etmek İstediler İcralık Oldular!

İki arkadaş İstanbul Maltepe sahilinde gezerken dolandırıcıların avına düştü.

Dolandırıcılar, Maltepe sahilinde gezen iki arkadaşa önce anketör gibi yanaştı, anket başına 20 TL aldıklarını söyleyerek, iki arkadaştan kendisine yardımcı olmalarını istedi.

anketor-nedir-nasil-olunur-640x400.jpg

İkili anketöre yardımcı olmak için ankette gerekli yerleri doldurdu, ancak gençler habersiz bir şekilde satış sözleşmesi dolduruyorlardı. Kimlik bilgilerini de yine satış sözleşmesine habersiz bir şekilde eklediler ve belgeyi imzaladılar. Satış sözleşmesinden habersiz olan gençler kısa bir süre sonra kendilerini şok eden gerçekle karşılaştılar.

Para İstediler

Satış sözleşmesi imzalamış oldukları firma gençleri aradı ve gençlerden satış sözleşmesi karşılığında para istediğini söyledi. Gençler ise anketör tarafından dolandırıldıklarını anladılar ancak geç kalmışlardı, belgeye imza attıklarından dolayı da hukuki olarak bir destek bulamıyorlardı. Gençler şimdilerde kendilerine uzanacak bir yardım elini bekliyorlar.

Anket Sonunda İmza Talep Etti

Olayın mağduru gençlerden birisi olan Selim Ak, “İzmir’den geldiğini söyleyen 3 kişi yanımıza geldi ve öğrenci olduklarını, anket çalışması yaptıklarını ve anket başına para aldıklarını söylediler. Biz de arkadaşımla birlikte yardımcı olmak istedik, adresimizi, e-posta adresimizi, kimlik bilgilerimizi bizden istediler, anket sonunda da bu anketin gerçek olduğunu göstermek için bizden imza atmamızı istediler.” dedi.

yardim-etmek-istedikleri-anketorler-tarafindan-13865665-4493-m.jpg

Elimiz Kolumuz Bağlı

Ak, bir süre önce kendisini bir kadının aradığını ve 2 bin 500 borcu olduğunu söylediğini belirtti. “Ben de onlara herhangi bir hizmet veya ürün almadığımı bundan dolayı bir borcum olmadığını söyledim, onlarda bana WhatsApp üzerinden bir sözleşme gönderdiler. Anket yapanların benden aldıkları bilgilere göre kurulu bir sözleşme olduğunu görünce adeta şok oldum. Şimdi de zaten icralık durumdayım, İstanbul’da 200-300 kişi bizimle aynı durumda, elimiz kolumuz bağlı, yardım bekliyoruz.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum