Yalancı Bahara Aldanmayın: Kış Yeni Başlıyor!

Gelen bilgilere göre Batı Karadeniz kıyıları ve Doğu Marmara’da yağmur ve sağanak, yarın ise Karadeniz’in iç kesimleriyle İç Anadolu’nun yüksekleri ve Doğu Anadolu’da karla karışık yağmur beklenmekte.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, bugün akşam saatlerinden yarın akşama kadar Türkiye’nin genelinde parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kuzey ve İç Ege, Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzey bölgesi ve Güneydoğu Anadolu’da yağışlı geçeceği düşünülmekte.

akom-dan-istanbul-icin-saganak-yagis-uyarisi-709765-5.jpg

Yağışlar ise bu akşam Batı Karadeniz kıyılarıyla birlikte Doğu Marmara’da, yarın Trabzon, Rize ve Artvin kıyıları içerisinde kuvvetli olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanaklı geçecek. Bundan kaynaklı olarak gerekli tedbirlerin alınması gerektiği belirtildi.

japonya-kar-aa-1494707.jpg

Genel olarak sağanak yağışın görüleceği şehirler şu şekilde; İstanbul, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri içerisinde. Kastamonu kıyı kesimlerine bakıldığında ise Trabzon ve Rize çevreleriyle Artvin’in kesimlerinde sağanak yağış beklenmekte.

490611.jpg

Sabah saatleriyle birlikte iç ve doğu kesimlerde buzlanma – don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi oldukça yüksek.

soguk-hava-geliyor.jpg

Hava sıcaklıkları ise yağış alacak olan bölgelerin 2 ila 8 derece azalacağı bekleniliyor. Diğer bölgelerde pek bir değişiklik olmayacak. Rüzgar genel itibariyle kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi beklenmekte.