WhatsApp’tan Türkiye’ye Özel Açıklama!

WhatsApp’tan Türkiye’ye Özel Açıklama!

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma programlarından birisi olan WhatsApp, son dönemlerde güncellediği gizlilik politikasıyla oldukça ses getirdi. Haliyle birçok kullanıcı WhatsApp’ın güvenirliğinde tereddüt ediyor. WhatsApp ise özel açıklama yaptı.

 

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma programlarından birisi olan WhatsApp, son dönemlerde güncellediği gizlilik politikasıyla oldukça ses getirdi. Haliyle birçok kullanıcı WhatsApp’ın güvenirliğinde tereddüt ediyor. WhatsApp ise özel açıklama yaptı.

Dünyada en fazla kullanılan mesajlaşma programlarından birisi de şüphesiz ki WhatsApp. Yüzlerce milyon üyeye sahip olan mesajlaşma platformu, Türkiye’de de sık sık kullanılıyor. Milyonlarca Türkiyeli üye WhatsApp’ı sıklıkla kullanmakta.

60014a48c03c0e1ef4adade1.jpg

WhatsaApp bu sabah Türkiye’de bulunan kullanıcıları için özel bir açıklama duyurdu. WhatsApp ve Facebook’un kullanıcıların mesajlarını görmediğinin altını çizdi. Bilindiği üzere WhatsApp’ın gizlilik politikasını yenilemesi, milyonlarca insanın güvenlik ihlalleri ile ilgili olarak te​​​​​​​reddüt etmesine sebep olmuştu. Bundan kaynaklı olarak Twitter oldukça yüksek ses getirilmişti.

5bb5c87c18c773130c990514.jpg​​​​​​​

Türkiye’ye Özel Açıklama​​​​​​​

WhatsApp kendi kullanıcılarının bu denli yüksek tepki göstermesine karşılıksız kalmadı. Y sabah Türkiye’deki kullanıcılarına özel olarak açıklama gerçekleştirdi. Açıklamayı ise uygulama ekranından yaptı. WhatsApp’ın gerçekleştirdiği açıklama temel konusu Hizmet Politikası ve Gizlilik Kuralları ile ilgili olduğu belirtildi. Şirket şu açıklamayı gerçekleştirdi:

‘’Gizlilik Politikamız hakkında yaptığımız son güncellem​​​​​​​eden kaynaklı Türkiye’deki kullanıcılarımızdan soru aldık ve bu soruları yanıtlamak istiyoruz. Bu sabah itibari ile Türkiye’deki kullanıcılarımıza, WhatsApp’ın ve Facebook’un mesajlarınızı göremediğini tekrar teyit eden özel bir mesajı göndermeye başlıyoruz’’ dendi.

whatsapp.jpg​​​​​​​

WhatsApp Güvenli Mi?

WhatsApp’ın güvenli olup, olmadığı birçok kişi tarafından oldukça merak ediliyor. Öncelikli olarak WhatsApp’ın güncellediği gizlilik politikası doğal olarak birçok kişinin aklına çeşitli soru işaretleri getirmesine sebep oldu. Milyonlarca insan kişisel bilgilerinin Facebook ve türevi platformlarla paylaşılmasına anlam veremedi. Bundan kaynaklı olarak alternatif mesajlaşma platformlarına yöneldi.​​​​​​​

WhatsApp’ın getirdiği gizlilik politikası herhangi bir tercihi barındırmıyor. Kullanıcıyı tamamen mecburi kılıyor. 8 Şubat tarihine kadar WhatsApp’ın gizlilik politikasının onaylanmaması durumunda kullanıcılar hiçbir şekilde WhatsApp giriş yapmayacak. Yani WhatsApp, getirdiği hizmet politikasını tamamen dayatıyor. Haliyle bu durum güvenli olmadığına dair soru işaretlerini zihne getiriyor.

facebookun-acigi-bu-sefer-instagram-kullanicilarini-yakti.jpg​​​​​​​

Önümüzdeki günlerde farklı ülkelerden de gelen tepkilerle neye bağlanacağı merak ediliyor. Bilindiği üzere WhatsApp getirdiği bu gizlilik politikasını sadece Türkiye ve benzeri ülkelere getirdi. Avrupa Birliği ülkelerine herhangi bir gizlilik politikası güncellemesi yapmadı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.