WhatsApp’a Yeni Bir Özellik Geliyor!

WhatsApp’a Yeni Bir Özellik Geliyor!

Dünyanın en popüler ve en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp için yeni bir güncellemenin yolda olduğu açıklandı.

WhatsApp’ın alacağı yeni güncelleme ile birlikte birden fazla cihazda kullanılması mümkün hale gelecek. Tek bir WhatsApp hesabı aynı anda birçok cihazda kullanma imkanı olacak. Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp şimdilerde sadece tek bir cihaz üzerinde kullanılabiliyor, eğer WhatsApp Web kullanıyorsanız, telefonunuza okutacağız karekod ile WhatsApp’ı bilgisayarınızda da kullanabilirsiniz.

5ff44b7e5cf3b016e4ce5c2e.jpg

Birden Fazla Cihazda Kullanım

Kullanıcıların güvenliklerini sağlamak için WhatsApp, farklı cihazlarda kullanıma pek sıcak bakmıyordu, ancak yeni güncellemeden anlaşılacağı üzere şirket güvenlik politikalarında bazı esnetmeler yapmış. Aktarılan yeni bilgilere göre WhatsApp artık birden fazla cihazda eş zamanlı olarak kullanılabilecek. Ana hesabın diğer cihazlarla eşleşmesi içinse SMS veya QR kullanılabilecek. Kullanıcılar bu sayede istedikleri zaman farklı bir cihazdan da WhatsApp kullanımına devam edebilecek. Özellikle ürün satışı için WhatsApp’tan görüşmeler gerçekleştiren şirketler için bu güncellemenin faydalı olduğu, aynı anda birden fazla cihazın kullanılabilmesi ile müşterilere çok daha hızlı dönüş yapılabileceği ifade ediliyor.

5ff44b985cf3b016e4ce5c36.jpg

Yeni Yılın İlk Güncellemesi

Birçok cihazda eş zamanlı olarak WhatsApp kullanımını öngören yeni güncelleme henüz test aşamasında, ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Bu güncelleme ayrıca 2021 yılının ilk güncellemesi olacak.

Yeni güncellemenin içerdiği dikkat çeken özelliklerden bir tanesi de her cihazın aynı yetkiye sahip olamaması. Mesajları silmek veya arşivlemek gibi önemli işlemlerin sadece ana cihazdan yapılabileceği, diğer cihazların ise bu konularda yetkisiz olacağı aktarılıyor.

5ff44b985cf3b016e4ce5c38.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.