Vatandaşa Yeni Destekler Açıklandı! 40 bin, 30 Bin ve 5 Bin Lira Ödeniyor!

Vatandaşa Yeni Destekler Açıklandı! 40 bin, 30 Bin ve 5 Bin Lira Ödeniyor!

40 bin TL devlet desteği verilmeye başlandı. Evi bulunmayan, evinin onarıma ihtiyacı bulunan ya da ev ihtiyacı bulunmakta olan vatandaşlara devlet yardım ediyor ve devlet eli uzanıyor.

40 bin TL devlet desteği verilmeye başlandı. Evi bulunmayan, evinin onarıma ihtiyacı bulunan ya da ev ihtiyacı bulunmakta olan vatandaşlara devlet yardım ediyor ve devlet eli uzanıyor. İhtiyaç doğrultusunda farklı tutarlarda ödeme alabilmek adına belli koşulları taşıyor olmak gerekmektedir. İhtiyaç sahipleri ile ilgili çok önemli bulunan destek ödemelerinde ev yapmak isteyenlere 40 bin TL, evini tamir etmek isteyene 30 bin TL, ev eşyası ihtiyacı bulunanlara ise 5 bin TL katkı sağlanıyor. Bu destekten faydalanmak için nereye başvuru yapmak gerekiyor? Kimler belirtilen bu destek ödemelerini alabilir? Detaylar haberimizde...

screenshot-26.jpg

Yüz binlerce vatandaşa müjdeli haber. Ev yapmak isteyenler, evini tamiri için nakit ihtiyacı bulunan ya da ev eşyası almak için nakit parası olmayan vatandaşlar için devlet destek veriyor. Destek tutarları evin kapsamına göre veriliyor. Prefabrik ev yapmak isteyenlere 30 bin TL, betonarme ev yapmak isteyenlere ise 40 bin TL katkı sağlanıyor. Ev tamirinde 20 bin TL yardımda bulunulurken, 5 bin TL de ev eşyası desteği sunuyor.

 

NASIL BAŞVURULUR?

 

Bu yardıma ev içinde kişi başına düşmekte olan geliri net asgari ücretin 1/3 oranından (852.53 lira) az bulunmakta olan aile alabiliyor. Ayrıca bunun dışında engelli, yaşlı, dul, tek ebeveynli aile, olma gibi özel koşulların herhangi birine sahip bulunma ve onarımı yapılacak konutun ya da ev yapılacaksa arsanın ilk olarak tam hisseli tapusunu olması gibi şartlar da bulunmaktadır. Bu koşulları taşıyan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı şubelerine veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı şehir veya ilçe şubesine gitmeleri gerekmektedir. İhtiyaç doğrultusunda farklı tutarlarda ödeme alabilmek adına belli koşulları taşıyor olmak gerekmektedir. İhtiyaç sahipleri ile ilgili çok önemli bulunan destek ödemelerinde ev yapmak isteyenlere 40 bin TL, evini tamir etmek isteyene 30 bin TL, ev eşyası ihtiyacı bulunanlara ise 5 bin TL katkı sağlanıyor. Ev yapmak isteyenler, evini tamiri için nakit ihtiyacı bulunan ya da ev eşyası almak için nakit parası olmayan vatandaşlar için devlet destek veriyor. Destek tutarları evin kapsamına göre veriliyor. Prefabrik ev yapmak isteyenlere 30 bin TL, betonarme ev yapmak isteyenlere ise 40 bin TL katkı sağlanıyor. Ev tamirinde 20 bin TL yardımda bulunulurken, 5 bin TL de ev eşyası desteği sunuyor.

Destekler Devam Edecek

screenshot-28.jpg

Yapılan açıklamalardan anlaşıldığı üzere bu ve benzeri desteklerin tüm hızıyla devam edeceği de belirtiliyor. Yapılan çalışmalar ile vatandaşların bir takım ihtiyaçlarının karşılanmasında devlet destek sunuyor. Böylece vatandaşa net bir şekilde devlet yardım sunarken ayrıca bir taraftan konutların güçlendirilmesiyle ciddi bir giderin de önüne geçmiş oluyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.