Vatandaşa Büyük Müjde Dev Destek Açıklandı

Vatandaşa Büyük Müjde Dev Destek Açıklandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank KOSGEB’in bugünden itibaren 3. Çağrıya çıktığını açıkladı. KOSGEB,” İmalat sanayiinde Dijitalleşme” konusuyla üçüncü çağrıya çıktığını duyurdu. Kobilere verilecek olan 1 Milyon TL’ye kadar dijitalleşmeleri için

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank KOSGEB’in bugünden itibaren 3. Çağrıya çıktığını açıkladı. KOSGEB,” İmalat sanayiinde Dijitalleşme”  konusuyla üçüncü çağrıya çıktığını duyurdu. Kobilere verilecek olan 1 Milyon TL’ye kadar dijitalleşmeleri için destek verilecek.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yaptığı açıklamada “ İmalat süreçlerinde akıllı dijital dönüşüm yapacak KOBİ’lere destek verilecek“ dedi. KOBİGEL-KOBİ Gelişim destek programı dahilinde  “ İmalat Sanayiinde Dijitalleşme” başlığı altında çağrıya çıktığını açıklayan Varank korona virüs nedeniyle KOBİ’lerin iş süreçlerinde dijitalleşmeyi entegre etmeye başladığını söyledi. Varank”. Dijital teknolojilerin yerli üretimini ve ticarileşmesini sağlamayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Dijital Teknolojilerle Verimliliğin Artmasını Hedefliyoruz

screenshot-34.jpg

Sanayi ve Teknoloji Bakanı 11.Kalkınma Planı ve Cumhurbaşkanlığı 2021 Yıllık Programı’nın odak noktaları arasında İmalat sanayisinde dijital dönüşümün olduğunu söyledi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank “ İlk çağrı kapsamında toplam olarak 258 KOBİ’ye 71,5 milyonluk destek verilmesinin onaylandığını 2020 yılında ikinci çağrıya çıkıldığını söyleyen Varank, ikinci çağrıda da artan talep doğrultusunda 396 KOBİ’ye 158 milyonluk destek onayladık” diyerek açıklamalarını sürdürdü. “Amaçlarından birinin yerli ve güçlü dijital teknoloji geliştiricisi KOBİ’lerin sayısını arttırmak olduğunu söyledi

Kobilere 300 Bin Liralık Geri Ödemesiz, 700 Bin Lira Geri ödemeli Tam 1 Milyon TL Destek

screenshot-36.jpgSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yaptığı açıklamada,  KOBİ’lere 300 bin geri ödemesiz, 700 Bin lira geri ödemeli toplamda 1 milyon TL destek vereceklerini başvuruların ise 17 Mayısta son bulacağını da sözlerine ekledi. Başvuru sonuçları ise Temmuz ayında açıklanması bekleniyor.

screenshot-35.jpg

Kobilerin başvuruları e- devlet üzerinden yapacağını söyleyen Bakan, destek kapsamında nitelikli personel desteğinin 300 bin TL, akıllı dijital süreçlerine entegre olmayı düşünen KOBİ’lerin yazılım desteğinin de 300 Bin TL’ye çıkarıldığını da belirtti. Geri ödemeli tutarın %50’ye kadar varan kısmı “erken ödeme” olarak verilebildiği gibi çağrı kapsamında projelerin en az  8 en çok 16 ay içinde tamamlayabileceklerini de söyledi. Bu kapsamda 8 alanda daha projelerin destekleneceğini de ekleyen Bakan nitelikli personel ve yazılım desteği miktarının arttırıldığını da söyledi.