Üniversitelerin Açılmasıyla İlgili Şok Açıklama: ‘’Her Üniversite…’’

Üniversitelerin Açılmasıyla İlgili Şok Açıklama: ‘’Her Üniversite…’’

Korona virüs salgınından kaynaklı olarak Mart ayından bu yana üniversiteler kapalı. Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan önemli açıklamalarda bulundu.

 

Korona virüs salgınından kaynaklı olarak Mart ayından bu yana üniversiteler kapalı. Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan önemli açıklamalarda bulundu.

Korona virüs salgını eğitim alanını oldukça etkiledi. Bundan kaynaklı olarak üniversiteler uzaktan eğitim modeline geçiş yaptı. Bilindiği üzere uzaktan eğitim, yüz yüze eğitimin tam anlamıyla yerini dolduramıyor. Bundan kaynaklı olarak da okulların açılması gerektiği birçok uzman tarafından belirtiliyor. Fakat korona virüsün gölgesinde okulların açılması oldukça sancılı.

1565152702575-1563354551659-yks.jpg

Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, yaptığı açıklamayla birlikte üniversitelerin açılmasıyla ilgili düşüncelerini paylaştı. İlhan şunları ekledi, ‘’Her üniversitenin kendisi, yüz yüze eğitime karar verip / vermemesi gerekiyor. Bir grup üniversite ‘üniversiteler açılsın, tamamen yüz üze olsun’’ derken, bir grup ise ‘’tamamen online eğitim olsun’ diyor.’’ Dedi.

‘’Her Üniversite Kendisi Karar Vermeli’’

Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, üniversiteler ile ilgili olarak şunları ekledi, ‘’Her üniversitenin yüz yüze eğitime kendisinin karar vermesinin gerektiğini söylemek mümkün. Bir grup özellikle, ‘üniversiteler, açılsın, tamamen yüz yüze olsun’ talebinde’’ dedi.

5e720fd0bf214412cc975750.jpg

Korona virüs salgının üniversitelerin açılıp / açılmamasına dair olarak birçok noktada etken olması, işi muammaya sürmekte. Olası bir okulun açılması durumunda vaka sayılarında artışın yaşanması oldukça mümkün. Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, ‘’Günlük vaka sayısı daha da aşağıya inmesi, yani binli rakamlara gelirse, okulların açılma ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Fakat net bir rakam ile konuşma doğru değil’’ diye ekledi.

5d152a092269a221882062d1.jpg

MEB Bağlı Okullar Açılacak

Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bulunan okulların açılmasıyla ilgili bilgi de verdi. İlhan sözlerine şunları ekledi, ‘’Evet, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okullar açılacak belli bir zaman sonrasında da üniversitelerin açılması değerlendirebilir’’ dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.