Twitter’dan para kazanmak, Twitter’dan nasıl para kazanılır?

Twitter, üyelerine para kazandırabilmek için çeşitli çalışmalara başladı. Yüzlerce milyon aboneye sahip olan platform, takipçilerin kullanıcıya doğrudan para yollayabileceği ‘bahşiş kutusu’ özelliğini duyurdu.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter, üyelerine para kazandırabilmek için çalışmalara başladı. Twitter, üyelerine para kazandırabilmek için ‘’bahşiş kutusunu’’ andıran yeni uygulama hizmete girecek. Bu detaylara göre, belirli bir abone sayısının üzerinde olan profiller faydalanabilecek. Yani artık Twitter üzerinden para kazanabilmek mümkün.

shutterstock-1590262309-16-9-1617354788-880x495.jpg

Euronews’in aktardığı habere göre, Twitter’ın ‘’Tip Jar’’ yani Türkçe adıyla ‘’Bahşiş Kutusu’’ adı verilen bu sistem sayesinde kullanıcılar, takip edip sevdikleri profillere bağış yapabilecek. Para yollama yöntemlerinin ne olduğu ise oldukça merak konusu. Şu an için Twitter’dan bahşiş vermek;

  • Paypal
  • Venmo
  • Petreon
  • Cash App
  • Bandcamp

Bu platformlar aracılığıyla gerçekleşecek. Şirket Ürün Geliştirme Sorumlusu olan Esther Crawford yaptığı açıklamada şunlara yer verdi;

twitter-artik.jpg​​​​​​​​​​​​​​

"Twitter, kullanıcıların maddi destek almaları ve de destek olmaları için yeni yollar yaratma çalışmalarını sürdürüyor. Twitter, bu yöndeki ilk adımını Tip Jar özelliği ile atıyor’’ ifadelerini kullandı. Sosyal medya fenomenleri içinde yeni reklam düzenlemesi gerçekleşebilmiş olacak. Şu an bu sistem sadece Twitter’ı İngilizce kullananlar için mümkün olacaktır.

Twitter’ı İngilizce kullanan bireyler, insan profillerine Tip Jar (Bahşiş Kutusu) bölümünü ekleyebilecek ve bahşişleri kabul edebilecek. Bu uygulama zaman içerisinde farklı dilleri kapsayacak şekilde genişletebilecek.

twitter-tweet-atarak-para-kazanabileceginiz-yeni-ozelligini-tanitti-e1614342507498.jpeg​​​​​​​

Yeni uygulamaya göre Twitter’ı İngilizce kullananları profil sayfasında ‘’bahşiş kutusu’’ ve ‘’Takip Et’’ düğmesi bulunacak. Bu arada da Twitter’ın söz konusu bahşişlerle ilgili olarak en ufak bir kesinti yapmayacağını belirtti.