Türkiye de Kredi Puanı Düşük Olanlara Kıbrıs Akfinans Bank 225 Bin TL Kredi Veriyor! Puan Şartı Yok Sigorta Şartı Yok

Türkiye de Kredi Puanı Düşük Olanlara Kıbrıs Akfinans Bank 225 Bin TL Kredi Veriyor! Puan Şartı Yok Sigorta Şartı Yok

Yabancı olan bankalar kredi imkanları sunmaktadırlar. Merkez üstleri farklı ülkelerde bulunan banka ve finans kuruluşları uluslararası anlaşmaya ve kurallara uygun olarak kişilere kredi vermektedir.

Yabancı olan bankalar kredi imkanları sunmaktadırlar. Merkez üstleri farklı ülkelerde bulunan banka ve finans kuruluşları uluslararası anlaşmaya ve kurallara uygun olarak kişilere kredi vermektedir. Kişiler uluslararası oluşturulmuş koşulları taşıyor ise kredi alması çok kolaydır. Fakat uluslararası bankalardan kredi almak çok da kolay değildir. Ülkemizde  karşılaşabileceğimiz tek sorun kredi notumuz iken bu küresel bankalarda değişmektedir. Direkt gidip bankalara başvuru kredi alamıyorsunuz. Önünüzde size kaynaklık edecek bir firmanın veya ön kuruluşun bulunması gerekmektedir. Ülkemizde şubesi bulunan bankalar kredi sunmaktadır. Ülkemizde  şubesi bulunan yurtdışı bankaları;

 Amerika Birleşik Devletleri

 İngiltere Dz Bank AG

 Almanya

 Citibank

New York Mellon Bankası

A Real Bank

Kıbrıs Bankaları

screenshot-10.jpg

Yurtdışı bankalarından kredi çekebilmemiz için Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu tarafından belirlenen şartlar bulunuyor.

Peki bu şartlar nelerdir?

Yurtdışı  bankalarından kredi alabilmeniz için öncelikle size öncülük yapacak bir danışman kuruluşun var olması gerekmektedir. Kefil  belirtmeniz gerekmektedir ve yurtdışı bankası'nın onay vermesi gerekmektedir. Yurtdışı bu bankadan ödemenizi kabul etmesi gerekmektedir. Başvuru belgelerini de  eksiksiz hazırlamanız gerekmektedir. Ülkemizde genelde yurtdışı bankalarından ihracata dönük krediler alınmaktadır. Türkiye'de firmaların ihracatını kolaylaştırmak ve ihracat yapan firmalara maddi destek olmak amacıyla kredi ve sigorta sunan kuruluş eximbank ilk olarak ülkemizde ihracata yönelik krediler vermeye başlamıştır. Ülkemizde  ve Küresel çapta iki farklı kredi türü bulunmaktadır. Kısa  vadeli ihracata yönelik, uzun ve orta vadeli ihracata yönelik kredi türleri vardır.

Yurtdışındaki bankaların vermiş olduğu kredilerden kimler yararlanabilir?

Ülkemizdeki  yabancı bankalardan kredi alınabilir. Fakat yurtdışı bankaları herkese kolay kolay kredi vermemektedir. Kredi  alabilmeniz için taşımanız gereken bazı özellikler bulunmaktadır. Öncelikle kurumunuzun kredi limitinin yüksek olması gerekmektedir. Uzun süredir yurt dışında ihracat ve ithalat yapıyor olmamız gerekmektedir. Yaşadığımız  ülkedeki bankalardan birisinin size kefil olması gerekmektedir. Ayrıca sadece yabancı bankalar bizim ülkemizde değil, ülkemizde olduğu gibi bizim ülkemizin yerli bankalarının da yabancı ülkelerde şubeleri bulunmaktadır. Hizmet vermeye devam etmektedirler. Bu  Türk bankalarından da kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bankalar kurallarını, kanunlarını ve düzenlemelerini hizmet verdikleri ülkedeki düzenlemelere göre yapmaktadırlar.

Kredi başvurusunda talep edilen belgeler ve ödeme koşulları.

Öncelikle ne tür kredi çekileceğini belirlenmesi gerekmektedir. Belgeler  bu talep edilen kredi türüne göre istenecektir. Danışman aracı olan firma size bankanın ne tür belgeleri istediğini belirtecektir. Danışman firmanızla birlikte bütün hazırlıkları yaparak yurtdışı bankası'na teslim edebilirsiniz. Bu kredi için bir de kefil belirtmeniz gerekmektedir. Talep edilen bu işlemleri yaptıktan sonra yurtdışı bankası size bir onay mektubu gönderecektir. Onay mektubunda bulunan maddelere göre işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bankaya  kredinizin yatırılmasını istediğiniz hesap numaranızı vererek işleminize devam edebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.