Telefonuna İndirdiği Uygulama 77 Bin TL Dolandırılmasına Neden Oldu!

Telefonuna İndirdiği Uygulama 77 Bin TL Dolandırılmasına Neden Oldu!

Olay Karabük’ün Eskipazar ilçesinde meydana geldi. G.A. isimli vatandaş telefonuna indirdiği uygulamanın kurbanı oldu ve 77 bin TL dolandırıldı.

G.A isimli vatandaş telefonuna internet üzerinden bir uygulama indirip kurdu. Zamanla telefonunda bir yavaşlama meydana geldiğini fark eden G.A. teknik servise giderek yardım istedi.

200-dolarin-altindaki-cep-telefonu-ithalatina-gozetim-uygulamasi-728571-5.jpg

Kredi Çekilmiş

G.A. isimli vatandaş incelemeler sonrasında telefonuna virüs bulaştığını öğrendi. Servis elemanının kendisini uyarması sonrasında maaş aldığı banka hesabını kontrol etti. G.A. banka hesabından 36 ay taksitle 77 bin TL kredi çekildiği görünce şok oldu ve hemen Cumhuriyet Savcılığı’na giderek suç duyurusunda bulundu. G.A. üzerine çekilen kredi ile neye uğradığını şaşırdı, bahis sitesine aktarılmak istenen parasının bir bölümünü kurtardı.

Borç Ödenmiş

G.A. üzerine çekilen 77 bin TL’lik kredinin 40 bin TL’sini kurtardı. 37 bin TL’lik bölümünün ise Mersin’deki bir akaryakıt istasyonunda farklı dönemlerde elektrik borcu ödemek için kullanıldığı bilgisine ulaştı. G.A. akaryakıt istasyonundaki yetkili isimlerle görüştü ve parasının iade edilmesini istedi, G.A. 4 ayı aşkın bir süredir parasının iade edilmesini bekliyor.

616x321-corona-uygulamasi-1586470357844.jpeg