Süleyman Soylu’dan Yasaklarla İlgili Dikkat Çeken Açıklama!

Süleyman Soylu’dan Yasaklarla İlgili Dikkat Çeken Açıklama!

Kabine toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de 2 hafta boyunca kısmi kapanma uygulanacağını duyurmuştu. Konuyla ilgili olarak Süleyman Soylu’dan açıklama geldi.

Türkiye’de vaka ve vefat sayılarının her gün yeni rekorlar kırması sonrasında yeni tedbirler alınmıştı. Vaka sayılarında beklenen düşüş yaşanmazsa eğer yeni tedbir kararlarının alınabileceği de açıklanmıştı. Süreç boyunca vaka sayılarının düşmemesi halinde Ramazan Bayramı’nda tamamen sokağa çıkma yasağı ilan edilebilir, şehirler arası seyahat tamamen durdurulabilir.

Soylu’dan Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, koronavirüs tedbirleriyle ilgili olarak sosyal medya hesabından önemli bilgiler paylaştı. Daha ağır bedeller ödememek için kurallara uyulması gerektiğini ifade etti.

Soylu, saat 19.00’da başlayan sokağa çıkma yasağına uyabilmek için iş yerlerinin saat 18.00’de kapanması gerektiğini, zorunlu işlerin görülmesi için sağlık, üretim, tedarik gibi anlarla kısıtlamalar olduğunu belirtti ve ekiplerin 7/24 görev başında olduğunu dile getirdi.

138250.jpg