Son Dakika: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Okul Açıklaması!

Son Dakika: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Okul Açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk oldukça önemli bir açıklama yaptı. Korona virüs salgınından kayaklı olarak kapatılan okulların tekrar açılacağının altını çizdi.

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk oldukça önemli bir açıklama yaptı. Korona virüs salgınından kayaklı olarak kapatılan okulların tekrar açılacağının altını çizdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk biraz önce oldukça önemli bir açıklama gerçekleştirdi. Bakan Selçuk, 15 Şubat tarihiden itibaren okulların açılmasına dair daha sıcak baktıklarını belirtti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk şu ifadelere yer verdi:

"15 Şubat'tan itibaren toplumun, ailelerin, annelerin, babaların, çocukların durumuna baktığımızda okulların artık mümkün olduğu kadar daha yüksek bir kapasiteyle açılması gerektiği noktasında bir kararlılığımız var" Diye ekledi.

0x0-bakan-selcuktan-son-dakika-yuz-yuze-egitim-aciklamasi-yuz-yuze-egitim-ne-zaman-baslayacak-1610698005157-001.jpg

Bilindiği üzere korona virüs salgınından kaynaklı olarak okullar yaklaşık 10 aydır kapalı. Okulların kapanmasıyla birlikte milyonlarca öğrenci online eğitim sistemine geçiş yaptı. Fakat birçok kez yapılan açıklamalarla birlikte online eğitim, yüz yüze eğitim yerini tutmuyor. Bundan kaynaklı olarak okulların -özellikle ilkokulların- açılması son derece önemli.

Bakan Ziya Selçuk biraz önce yaptığı açıklamayla birlikte okulların açılmasına karşı olarak oldukça net olduklarını belirtti. Fakat korona virüs salgının okulların açılı / açılmaması üzerinde oldukça etkili olduğu biliniyor. Keza Bakan geçtiğimiz günlerde canlı yayında okulların açılması üzerinde Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu kararlarının oldukça ​​​​​​​önemli olduğunu belirtmişti.

​​​​​​​0x0-bakan-selcuktan-son-dakika-yuz-yuze-egitim-aciklamasi-yuz-yuze-egitim-ne-zaman-baslayacak-1610698012491-001.jpg​​​​​​​

Okullar Açılır Mı?

Korona virüs salgını sadece sağlık alanında tahribat yaratmayarak farklı sektörlerde de tahribat yarattı. Bunun en büyük örneği ise okulların zoraki olarak kapatılması oldu. Eğitimden uzak kalan öğrencilerin bu yılki eğitim –  öğrenimi oldukça kötü geçti. Keza online eğitim sisteminden yararlanamayan yüz binlerce öğrencide bulunuyor.

İlkokulların açılması, eğitim noktasında son derece mühim. Fakat salgının gidişatı, oldukça önemli. Bakanlık her ne kadar okulları açmak istese de olası daha kötü bir durum için okulları açamıyor. Geçtiğimiz aylara göre bu ayların farkı aşılanmanın başlaması oldu. Toplum yani Türkiye yeterince aşılanma gerçekleştirirse okulların açılması daha mümkün. Fakat yeterli miktarda aşılanma olmaması durumunda okulların açılması oldukça zor.

son-dakika-milli-egitim-bakani-ziya-selcuk-yuz-13872208-7038-osd-001.jpg​​​​​​​

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, önümüzdeki günlerde neler olacağına ve okulların açılı / açılmayacağına dair detayları verecek. Yapılan açıklamaya göre eğitim – öğretim alanları üzerinde daha geniş bir kapasite yapılacağı belirtiliyor. Bu detayda okulların açılma ihtimalini güçlendiriyor

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.