Son Dakika: Kısıtlamalar Kalkıyor Mu? Sağlık Bakanlığı Yetkilisi Açıkladı!

Son Dakika: Kısıtlamalar Kalkıyor Mu? Sağlık Bakanlığı Yetkilisi Açıkladı!

Korona virüs salgınından kaynaklı olarak Kasım ayından bu yana çeşitli kısıtlamalar getirilmişti. Sağlık Bakanlığı Yetkilisi, ‘’15 Mart’ta 27 milyon aşılma sayısına ulaşılması durumunda yasakların büyük bir kısmı kaldırılabilir’’ dedi.

 

Korona virüs salgınından kaynaklı olarak Kasım ayından bu yana çeşitli kısıtlamalar getirilmişti. Sağlık Bakanlığı Yetkilisi, ‘’15 Mart’ta 27 milyon aşılma sayısına ulaşılması durumunda yasakların büyük bir kısmı kaldırılabilir’’ dedi.

Türkiye aylardır korona virüs salgının getirdiği kısıtlamalara ayak uyduruyor. Bu kısıtlamalar toplumda maddi ve manevi noktada tahribat yaratmasından kaynaklı bir an önce kaldırılması bekleniyor. Fakat yasakların getirilmesiyle birlikte Türkiye’de büyük ölçüde vaka sayısı azaldı. Bu yüzden kısıtlamalar olmazsa olmaz olarak yaklaşılıyor.  

koronavirus-salgini-dunyada-son-durum-ne-693289-5.jpg

Korona virüs salgınında kısıtlamalar, oluşan tahribatı yavaşlatıyor. Bunun yanı sıra korona virüs aşıları da bir süredir Türkiye’de uygulanmaya başladı. On binlerce sağlık çalışanı korona virüs aşısını oldu. Vaka sayılarında düşüş gözlemlenmesi, mücadeleye güç veriyor. Birçok kişinin merak ettiği soru ise ‘’Korona virüs kısıtlamalar ne zaman kalkacak?’’

HaberTürk gazetesinin öne​​​​​​​mli yazarlarından birisi olan Muharrem Sarıkaya’ya konuşan Sağlık Bakanlığı yetkilisi önemli açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanlığı yetkilisi, ‘’hedefimiz 15 Mart’ta 27 milyon aşılanma sayısına ulaşmamız halinde yasakların büyük bölümünü kaldırmak, okulları ve restoranları açabilmek’’ dedi.

bskfnwgcweg7dkdhtdq72q.jpg​​​​​​​

Yasakların Kalkması İçin Aşılama ​​​​​​​Şart!

Korona virüs yasakları aylardır devam ediyor. Getirilen bu yasaklar büyük ölçüde işlevsel oldu. HaberTürk yazarına konuşan Sağlık Bakanlığı yetkilisi kısıtlamaların kalkması için gereklikleri paylaştı. Yetkili korona virüs yasaklarının büyük bir kısmının kaldırılabilmesi için aşılanmanın önemini vurguladı.

Bundan kaynaklı olarak da korona virüs yasaklarının kalkmaması gerekmekte. Korona virüs aşısı, bireyi salgına karşı korumasının yanı sıra birçok noktada işlevsellik gösteriyor. Özellikle sağlık çalışanları ve risk grubundaki kişilerin aşılanması son derece önemli.

5e720fd0bf214412cc975750.jpg​​​​​​​

‘’11 Milyon Doz Bekleniyor’’

HaberTürk yazarı Muharrem Sarıkaya yazısından 11 milyon dozun beklendiğini söyledi ve şunları ekledi, ‘’Çin’den gelecek olan yeni grup aşı ile ilgili olarak hazırlıklar tamamlanmış durumda. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı 30 milyon doz aşının Mart’ın ilk haftasına kadar ulaşması beklenmekte. Fakat kesin bir süre verilmesinden kaçınılıyor. Çünkü Çin’deki yeni salgın kaygı yaratıyor. Buna karşın olarak da 11 milyon doz bekleniyor’’

Muharrem Sarıkaya bunların altını çizmesinden hemen sonra şunları ekledi, ‘’Dolayısıyla bu hızda gidilen ikiz doz aşılarla birlikte Mart’ın ortasına 15 milyon kişinin ikinci dozları bitmiş olacak’’ dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.