SON DAKİKA: Bayram ikramiyesi belli oldu: emekliye bayram ikramiyesi ne kadar?

Gelen son dakika bilgisine göre emekli bayram ikramiyesi belli oldu. ''Emekli bayram ikramiyesi ne kadar?'' sorusunun cevabı paylaşıldı.

Ramazan Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Kadar?

Türkiye'de milyonlarca emeklinin merak ettiği sorunun cevabı bugün belli oldu. Birçok emekli ''bayram ikramiyesi ne kadar, Ramazan bayramı ikramiye'' gibi araştırmalar yapmaya devam ediyordu. Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın gerçekleştirdiği açıklamayla birlikte bayram ikramiyesi netleşti.

turk-lirasi-ticaret-yapilamaz-hale-geldi-501830-5.jpg

Söz konusu duruma göre Bayram ikramiyesi 1.100 TL olarak kayıtlara geçti. Bayram ikramiyesinin ne zaman yatacağı da birçok kişi tarafından merak ediliyor. Geçtiğimiz günlerde gelen açıklamalara göre bayram ikramiyesi Mayıs ayında verilmeye başlanacak.

birileri-olamaz-yapilamaz-naralari-atiyordu-turk-lirasi-15-yil-once-itibar-kazandi-h1577779597-c80b4b.jpg

Gelen son dakika bilgisine göre emekli bayram ikramiyesi 1.100 TL olarak belirlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Emekliye bayram ikramiyesi 1100 olarak kararname ile geçireceğiz" ifadelerini kullandı.

turk-lirasi-nin-tansiyonu-dustu-05584.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan bugün yaptığı açıklamada emekli ikramiyesini aktardı. Erdoğan açıklamasında şunlara yer verdi; ''1000 + Enflasyon büyük ihtimalle. Enflasyon 85 inşallah 100’e tamamlayacağız. Yani inşallah bin 100 TL olacak. Bunu da meclise kararnameyle bunu göndereceğiz. Vakit kaybetmeden süratle bayrama yetiştireceğiz" ifadelerini kullandı.