Skualan Yağı Nedir? Cilde Faydaları Nelerdir?

Skualan Yağı Nedir? Cilde Faydaları Nelerdir?

Cilt bakımı için oldukça etkili olan skualan yağı, son yıllarda hanımların sıkça tercih ettiği ürünlerin başında gelmektedir.

Cilt üzerindeki yağlara karşı son derece etkili olan skualan yağının ise, sağlık açısından faydaları oldukça fazladır. Özellikle bu ürünü, güzel bir cilde sahip olmak isteyen bayanlar tercih etmektedir. Bu mucizevi ürünün en önemli özelliği ise antioksidan etkisine sahip olmasıdır. Bu şekilde cilt üzerinde meydana gelecek tüm olumsuzluklar, en başından önlenmiş olmaktır. Sağlıklı ve güzel bir cilt için skualan yağı, uzman hekimler tarafından tavsiye edilmektedir. Doğal ve bitkisel olan skualan yağı, mükemmel bir yumuşatıcı etkisine sahiptir. Cilt kuruluğu yaşayan hanımların mutlaka kullanması gereken bu yağ, kısa bir süre içerisinde etkisini göstermekte ve daha nemli bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır.

Skualan Yağı Cilt Bakımında Ne İşe Yarar?

Skualan yağının cilt üzerinde faydaları oldukça çoktur. Tüm ciltlere uygulanabilen ve kısa sürede tesirini gösteren skualan yağı ile sivilce oluşumlarının önüne geçebilirsiniz. Kronik hale gelmiş ve cilt üzerinde devamlı çıkan sivilceleri ise, kısa süre içerisinde kurutarak yok olmasını sağlayabilirsiniz. Cilt bakımında önemli bir yere sahip olan skualan, belli periyotlar ile kullanılmalıdır. Bu süreçlerde cildinizin üzerine uygulayacağınız bu ürün, etkisini daha kısa süre içerisinde gösterecektir. Hassas olan ciltlere de uygun olan bu yağ, tamamen bitkisel bir üründür ve cilt bakımı yapılırken kullanılması gereken ürünlerin başında yer almaktadır.

Skualan Yağı Nasıl Kullanılır?

Skualan yağı kullanımı oldukça kolaydır. Yalnız bu ürünü kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu ürünün kullanımında göstereceğiniz hassasiyet ile daha kısa süre içerisinde sonuç alacak ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız.

Skualan yağının kullanımı ise şu şekilde olmaktadır.

 • Skualan daima yeni temizlenmiş bir cilt üzerine uygulanmalıdır.
 • Parmak ucuna alacağınız bir kaç damla skualan yağını, sekiz çizerek ve masaj yaparak cildinize uygulayınız.
 • Daha sonra ise uyguladığınız bölgeyi hava alacak şekilde açık bırakınız.
 • Hiç bir şekilde su ile temas ettirmeyiniz ve üzerini kapatmayınız.

Skualan yağı sadece cilt üzerine değil, aynı zamanda saçlarınızda da rahatlıkla kullanabileceğiniz bir üründür. Cilt üzerindeki nemlendirici etkisi, saçlarda etkisini göstermektedir. Saçlarınızın köküne parmak uçlarınız ile yedirerek skualan uygulamanız, ürünün etkisini kısa süre içerisinde görmenizi sağlayacaktır.

Skualan Yağının Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Her bayan sağlıklı bir cilde sahip olmak ister. Bu yüzden güzel bir cilde sahip olmak için, değişik ürünler kullanmaktadırlar. Fakat istedikleri sonucu her zaman alamamakta ve hüsrana uğramaktadırlar. Tamamen bitkisel olan ve içerisinde kimyasal bileşen bulundurmayan skualan yağı, bayanların bu sıkıntılarını kısa süre içerisinde çözmektedir. Uzman doktorların tavsiye ettiği skualan yağının insan sağlığına ise sayısız faydaları bulunmaktadır.

Skualan yağının sağlığa faydaları ise şu şekildedir.

 • Cildinizin daha canlı olmasını sağlamaktadır.
 • İçeriğinde bulunan izoprenoid ana maddesi ile cilt üzerinde yer alan hücrelerinizi koruma altına alır.
 • Mükemmel bir antioksidan özelliğine sahip bitkisel yağdır.
 • Cilt kanserinin oluşmamasında önemli rol oynamaktadır.
 • Oluşmuş olan cilt kanserinin ise ilerlemesini önlemektedir.
 • Cildinizin yenilenmesinde çok etkilidir.
 • Cildinizin devamlı nemli kalmasını sağlayarak, kurumasını ve çatlamasını önlemektedir.

Skualan yağının sağlığa faydaları sadece bunlarla sınırlı değildir. Aynı zamanda egzama ve sedef gibi deri hastalılarının giderilmesini sağlamaktadır. Cildinizin daha dirençli olmasını sağlayarak, cilt üzerinde oluşacak kanser hücrelerini önlemektedir. Cilt üzerine sürülen skualan, deri altına depolanır ve ölü hücrelerin canlanmasını sağlar.