Sigara satışı yasaklandı mı? Marketlerde sigaralar yasaklandı mı?

Sigara satışı yasaklandı mı? Marketlerde sigaralar yasaklandı mı?

İçişleri Bakanlığı tarafından ‘’Market Tedbirleri’’ market genelgesinin yayınlanmasıyla birlikte birçok kişi ‘’sigara satışı yasaklandı mı?’’ sorusunu araştırmaya başladı. Sigara satışı yasaklandı mı, marketlerde sigara yasaklandı mı? İşte tüm detaylar…

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine ‘’Market Tedbirleri’’ konulu genelge gönderildi. Söz konusu genelgeye göre marketlerde vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçlarının dışında herhangi bir ürünün satışı yasaklandı. Peki sigara satışı yasaklandı mı?

6087939779da3e168c286891.jpg

Sigara satışları yasaklandı mı? İçişleri Bakanlığı market tedbirleri konulu genelgeye dün gece 81 il valiliğine gönderdi. Marketlerde nelerin satılıp satılmayacağı birçok kişi tarafından merak ediliyor. Merak edilen sorulardan birisi ise sigara satışı yasaklandı mı?

market-2.jpg​​​​​​​

Marketlerde Sigara Satışı Yasaklandı Mı?

İçişleri Bakanlığı tarafından market tedbirleri konulu genelgesinde, tam kapanma sürecinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili olarak ilgili usül ve esaslar belirlenerek 81 il valiliğine gönderildi.

sokaga-cikma-kisitlamasinda-market-bakkal-kasap-ve-manavlar-hangi-gunler-acik-olacak-733937-5.jpg​​​​​​​

Bu kapsam içerisinde daha önce illere gönderilen sokağa çıkma kısıtlaması sırası içerisinde temizlik ürünleri, ilaç ve temel gıda satıldığı yerler ve üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması amacı ile muafiyet kapsamında bulunan işyerleri dışında tüm ticari işletme, işyeri ve/veya ofislerin kapalı olacağı aktarıldı.

son-dakika-bakanliktan-market-genelgesi-marketlerde-zorunlu-temel-ihtiyaclar-disindaki-urunlerin-satisina-yasak-1620081176.jpg​​​​​​​

Sigara Satışı Yasaklandı Mı?

Söz konusu genelgede tütün ürünleri dair herhangi bir ibare bulunmamakta. Tütün ürünlerinin satışına izin verildiğine dair madde de yer almamakta.