Sıcaklara aldırmayın: en sert soğuklar geliyor!

Sıcaklara aldırmayın: en sert soğuklar geliyor!

Türkiye’de kar yağışıyla birlikte güneş yavaştan yüzünü göstermeye başladı. Güneşli geçirilen havanın ardından ise yeni bir soğuk dalgasının geleceği belirtildi. Soğuk günlere hazır olun.

 

Mart ayıyla birlikte Türkiye’yi kapsayacak yeni bir soğuk hava dalgası geliyor. Paylaşılan haritaya göre Türkiye hafta sonuyla birlikte yeni bir soğuk hava dalgasına girmeye hazırlanıyor. Karadeniz ve Doğu Karadeniz’de ise beklentilerin oldukça üzerinde bir soğuk havanın geleceği beklenmekte.

istanbul-hava-durumu-bu-geceye-dikkat-son-yillarin-en-sert-kisi-geliyor.jpg

Karadeniz’in hemen hemen tamamında karla karışık yağmurun görülmesi bekleniyor. İstanbul’da hava sıcaklarının da düşerek karla karışık yağmurların görülmesi mümkün. 2 Mart Salı günü yurt genelinde soğuk ve sert günlerin geleceği öngörülüyor.

hava-durumu-veryansintv.jpg

Bölgelerde Hava Durumu

Bölgelerde hava durumu ise oldukça merak ediliyor. Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Kastamonu’nun kuzey ilçeleriyle birlikte Sinop çevrelerinin şiddetli yağmurlu olacağı düşünülüyor. Ayrıca Ardahan çevreleri ile Artvin’in yüksek kesimlerinin karla karışık bir hava durumunun hakim olması beklenmekte.

640x359.jpg​​​​​​​

Özellikle iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve nihai don olaylarının olması oldukça mümkün. Marmara ve iç bölgelerinde de yer yer sis gözlemlenmekte. Önümüzdeki günlerde soğuk havanın tüm yurtta tekrar hakim olacağı beklenilmekte. Bundan kaynaklı olarak tedbirlerin en üst düzeyde olması son derece önem taşımakta.