Sgk’nın toplu para ödemesinden anında yararlanabilirsiniz!

Milyonlarca çalışan, SGK’ nın toplu para ödemesinden yararlanabiliyor. Şartları yerine getiren kişiler başvuruda bulunmaları durumunda hesaplarına anında ödemeleri gerçekleşiyor.

Milyonlarca çalışan, SGK’ nın toplu para ödemesinden yararlanabiliyor. Şartları yerine getiren kişiler başvuruda bulunmaları durumunda hesaplarına anında ödemeleri gerçekleşiyor. Fakat kişilerin iki şartı taşıması gerekmektedir. Birçok insan çalışmaya başladığı gün itibariyle emeklilik günü hesaplamaya başlıyor. Fakat her zaman kısa sürede emeklilik gerçekleşmiyor. Emeklilik için gerekli prim günü bulunmaktadır.

Emeklilik yaşını tamamlamış olmaları gerekmektedir. Bu durumları taşımaları halinde fazla olan prim günlerini iadesini SGK'dan talep edebiliyorlar. Bu durum ise yüz binlerce vatandaşı kapsamaktadır. Birçok kişi bu durum hakkında bilgiye sahip olmadığı için başvuruda bulunmuyor ve haklarını aramıyorlar. İki şartı taşımanız durumunda hemen başvuruda bulunup ödeme imkanından anında yararlanabilirsiniz.

Toplu Para Ödemesi

screenshot-20.jpg

Öncelikle hakkı kazana bilmeniz için yaş ve yıl, prim ödemesi gününü tamamlamanız gerekmektedir. Bütün bu şartları taşımanız halinde emekli olabiliyorsunuz. Sigortalı çalışan bireylerde yeterli çalışma günü doldurmadıkları için işlem gerçekleşmiyor. Sigortalıların emekli olabilmeleri için askerlik ve doğum borçlanması gibi imkanlar da sunulmaktadır. Ayrıca borçlanmaya rağmen gerekli prim gününü tamamlamayan vatandaşlar artık çalışma imkanları bulunmuyor ise ödedikleri prim boşa gitmiyor. SGK bu prim günlerini toplu olarak şahıslara geri ödüyor, memurlarda da bu ödeme gerçekleşiyor. Ayrıca kişinin vefat etmesi durumunda mirasçıları da bu işlemi gerçekleştirebiliyor.

Ölen kişinin mirasçılarına dul ve yetim maaşı da bağlanabiliyor. Toplu parayı alabilmek için bu iki şartı kesinlikle taşımanız gerekmektedir. Sigortalı olarak bir işyerinde çalışmıyor olmak, kendi işinizi kendiniz yapıyor olmanız, bağ-kur ödemesi gerçekleştiriyor olmanız gerekmektedir. Emeklilik için zorunlu olarak taşımanız gereken üç şarttan ikisini kesinlikle taşıyor olmanız gerekmektedir. Yıl ve yaş şartını tamamlamış olmak zorunludur.

Hemen Alabilirsiniz

Şartları yerine getiren kişiler başvuruda bulunmaları durumunda hesaplarına anında ödemeleri gerçekleşiyor. Fakat kişilerin iki şartı taşıması gerekmektedir. Birçok insan çalışmaya başladığı gün itibariyle emeklilik günü hesaplamaya başlıyor. Fakat her zaman kısa sürede emeklilik gerçekleşmiyor. Bu durumları taşımaları halinde fazla olan prim günlerini iadesini SGK'dan talep edebiliyorlar. Bu durum ise yüz binlerce vatandaşı kapsamaktadır. Birçok kişi bu durum hakkında bilgiye sahip olmadığı için başvuruda bulunmuyor ve haklarını aramıyorlar. Öncelikle hakkı kazana bilmeniz için yaş ve yıl, prim ödemesi gününü tamamlamanız gerekmektedir. Bütün bu şartları taşımanız halinde emekli olabiliyorsunuz. Sigortalı çalışan bireylerde yeterli çalışma günü doldurmadıkları için işlem gerçekleşmiyor.

Şartların tamam olmasıyla birlikte hesaplara para aktarımı zaman kaybı bulunmadan anında yapılıyor. Desteğin alınması için aranan şartların SGK tarafından değerlendirilmesiyle birlikte ödemeler direk olarak banka hesaplarına aktarılıyor.