SGK Girişi Olanlara 864 TL Para Yardımı! Başvurular Başladı!

SGK Girişi Olanlara 864 TL Para Yardımı! Başvurular Başladı!

Korona virüs salgınından kaynaklı olarak devlet tarafından halka yönelik destek ödemelerine devam ediliyor. 2021 maaşı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından en az %40 engel oranı olanlara, 864 TL destek verilecek!

 

Korona virüs salgınından kaynaklı olarak devlet tarafından halka yönelik destek ödemelerine devam ediliyor. 2021 maaşı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından en az %40 engel oranı olanlara, 864 TL destek verilecek!

SGK girişi olan engelli bireylere müjde. Devlet tarafından her bireye 864 TL destek verilecek. Verilecek olan bu destek ise herhangi bir şekilde geri ödenmeye tabi olmayacak. Birçok kişi tarafından merakla beklenen bu yardım desteğinin detayları paylaşıldı.2021-yili-engelli-ayligi-yuzde-40-69-arasi-zam.jpg

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından %40 engeli olan bireylere tam tamına 864 TL destek verilecek. Durumu kötü olan ve yoksul olan kişiler için sağlanacak bu yardımla birlikte ihtiyaç sahibi bireylerin gereklikleri giderilecek. Yapılacak olan bu ödemeler ise yeni yılla birlikte zamlanmış olarak gönderilecek. Başvurular kurum tarafından değerlendirilmesinin yanı PTT üzerinden ödenme gerçekleşmekte.

Engelli Maaşı Alma Şartları Nelerdir?

Engelli aylığı almak isteyen bireyler hızlı bir şekilde arama motorları üzerinden ‘’engelli maaşı alma şartları nelerdir?’’ sorunun cevabını arıyor. Başvuru gereklikleri ise oldukça basit ve net. Bu şartları karşılayan bireyler için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından engelli aylığı bağlanacak. Engelli maaşı alma şartları ise şu şekildedir:

 • Yetkili olan hastaneden alınmış %40 engel oranı.
 • Başkasını yardımı olmadan hayatını devam ettiremeyecek durumda olan
 • Kanunen bakmakla yükümlü kimsesi olmayanlar
 • Sosyal güvenlik kurumlarından ne olduğu fark etmeksizin destek almayanlar
 • Herhangi bir nafakaya bağlı olmayan bireyler
 • Tüm maaşları ve geliri muhtaçlık sınırın altında olan kişiler

Temel olarak engelli maaşı alma şartlarını bu şekilde listeleyebiliriz. Bunları karşılayan bireylere hızlı bir şekilde maaş ödemesi gerçekleştirilecek.

​​​​​​​2764297-600x314.jpg​​​​​​​

Engelli Maaşı Başvuru İçin Neler Gerekli?

Engelli maaşı başvurusu için gerekli olan birçok belgenin bulunduğunu söylemekte fayda var. Bu belgeler sayesinde ihtiyaç sahibi olan bireylerin resmiyete kavuşması bekleniyor. Genel olarak engelli maaşı almak için gerekli belgeler şunlardır:

 • 2 Adet vesikalık fotoğraf
 • Fakirlik belgesi
 • T. C. Nüfus Cüzdanı fotokobisi
 • Maaş alınmadığını belgeleyen resmi kağıt
 • Yetkili hastaneden alınmış olan engelli belgesi
 • Mal bildirimi

Genel olarak engelli maaşı almak isteyen bireylerin ihtiyaçları olan belgeler bu şekilde. Başvuruyu ise yaşadığınız kentin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına iletmeniz gerekmektedir.

.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.