Senetle Kredi Artık Bu Şekilde Alabilirsiniz!

Senetle Kredi Artık Bu Şekilde Alabilirsiniz!

Kredi kullanmadan ev almak istemeyenlerin dikkatini senetle ev alma yöntemi çekmektedir. Kredi yok, uygun faiz oranları, uzun vade hayalleri ile ev almak isteyenler, kredi kullanmak yerine senetle ev sahibi olmayı tercih edebiliyorlar.

Kredi kullanmadan ev almak istemeyenlerin dikkatini senetle ev alma yöntemi çekmektedir. Kredi yok, uygun faiz oranları, uzun vade hayalleri ile ev almak isteyenler, kredi kullanmak yerine senetle ev sahibi olmayı tercih edebiliyorlar.

Kredi kullanmak istemeyen birçok vatandaş kredi yerine senetle ev almayı da tercih edebiliyorlar. Bu süreçte bankaların vermiş olduğu yüksek faiz oranlarından dolayı kredi kullanmak istemeyen birçok vatandaşın başvurduğu yollardan bir tanesi de senetle ev alma yöntemidir. Konut kredisi yolu ile ev almak isteyenler için ortalama faiz oranı 1.52 iken, 1.86 seviyelerinin yükselmesi ile birlikte kişiler kredi ile ev almak istemiyorlar.

screenshot-231.jpg

Konut kredilerine olan ilgi her geçen gün azalıyor. Ayrıca konutlarda kredi ile satışlarda bir miktar da olsa toparlanma yaşasa da peşin alımlar senet ile alımlar krediye göre daha büyük ilgi görmektedir. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan rakamlara göre Mart ayı içerisinde 111241 konutun satıldığı, bunlar içerisinde 218105' inin kredi ile 89426 ise peşin ve senet ile satış gerçekleştirildiği açıklandı.

Ev almak isteyenler için avantajlı yöntemler duyuruldu

screenshot-233.jpg

Milyonlarca insan konut sahibi olmak istiyor. Konut sahibi olmak isterken kredilerin yüksek faiz oranları sebebiyle kredi kullanmadan taksitle konut alma talepleri devam ediyor. Senet üzerinden aldıkları evlerde faiz derdinin bulunmaması ile birlikte daha uzun vadede sunulması da insanların ilgisini çekmektedir.

screenshot-234.jpg

Son dönemlerde bankaların konut kredilerinin faiz oranlarında yapmış oldukları artırımlar iyice yükseliyor vatandaşlar tarafından farklı yöntemler araştırılmaktadır. Özellikle bir miktar nakit parası bulunanlar için senet ile konut alımı hız kazanmaya devam ediyor. Senet ile konut alımında daha uygun faiz oranları ve daha uzun vade uygulanması imkanı da bulunmaktadır.

Senet ile konut alımı güvenli bir ödeme aracı olarak da tercih edilmektedir. Bu dönemde özellikle yabancı para birimine yatırım yapan kişiler yapmış oldukları yatırımı bozarak konut alımına gittiler. Ay sonuna doğru kurlarda yaşanan ani yükseliş sonrasında birçok vatandaş ev almaya yöneldi.

Ev almak isteyen vatandaşların faiz oranlarını gördükten sonra kendilerine konut sahibi olabilmek için farklı alternatifler aramaya başladılar ve çok yaygın olmayan ama yine de kullanılan eski alış veriş yöntemlerinden olan senet ile konut alım dönemi tekrardan hız kazanmaya başladı gibi gözüküyor. Senet ile konut almanın avantajlı yolu ise krediye göre daha uygun faiz oranlarının uygulanması ve vade süresinin daha fazla olmasıdır.