Ramazan ayı için özel yardım!

Ramazan ayı için özel yardım!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ihtiyaç sahipleri için Ramazan ayına özel yardım olacağını belirtti. Temel gıda gereksinimlerini karşılamak için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına 183,2 milyon kaynak kullanıldı.

 

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte birçok kişi marketlere akın etmeye başladı. Temel ihtiyaçları karşılamak için alışveriş yapılmaya devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ihtiyaç sahipleri için kaynak kullanıldığını açıkladı.

Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına 183,2 milyon lira kaynak ayırıldığını belirtti. Selçuk, yazılı açıklamasında şunlara yer verdi;

"Her il ve ilçede kurulu bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca, muhtaç hanelerin ihtiyaçlarının karşılanması için yıl boyunca ayni ve nakdi olarak gıda yardımı yapıyoruz. Buna ek olarak her yıl ramazan ayı ve Kurban Bayramı öncesinde de ihtiyaç sahibi ailelerin temel gıda ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik birer periyodik pay tutarında ilave kaynak aktarıyoruz." İfadelerini kullandı.

Gıda yardımlarının gerçekleşmesi amacıyla kaynağın Ramazan ayı öncesinde ulaştırılması gerektiğinin altını çizen Selçuk, bu kapsamda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına bütçe ayrıldığını belirtti.