Peş Peşe Deprem! Halk Sokağa Döküldü!

Peş Peşe Deprem! Halk Sokağa Döküldü!

Biraz önce paylaşılan bilgiye göre Irak’ta ve Elazığ’da şiddetli bir deprem gerçekleşti. AFAD resmi web adresi üzerinden paylaşılan verilerde Irak deprem şiddetinin 4.0 olduğu belirtildi. Elazığ’da ise 3.2 şiddetinde deprem gerçekleşti.

 

Biraz önce paylaşılan bilgiye göre Irak’ta ve Elazığ’da şiddetli bir deprem gerçekleşti. AFAD resmi web adresi üzerinden paylaşılan verilerde Irak deprem şiddetinin 4.0 olduğu belirtildi. Elazığ’da ise 3.2 şiddetinde deprem gerçekleşti.

Orta doğunun en aktif ülkelerinden birisi olan Irak’ta deprem meydana geldi. Yaşanan deprem, Türkiye’den de hissedildi. AFAD resmi web adresi üzerinden paylaşılan bilgilerde depremin şiddetinin 4.0 olduğu saptantı. Yaşanan depremde herhangi bir can veya mal kaybı olup olmadığı bilinmiyor.

Aynı dakikalarda Elazığ'da da gerçekleşen deprem oldukça korkuttu. Irak'taki depremin, Türkiye'ye yansıması olarak belirtildi. Depremde herhangi mal ve can kaybının olmadığını hatırlatmakta fayda var. 

Irak’ta yaşanan depremin şiddeti ise 4.0 olarak geçti. Depremin merkez üssü ise Irak’ın en önemli kentlerinden birisi olan Süleymaniye’de gerçekleşti. Saat 02:00 suları arasında gerçekleşen depremin derinliği ise 6.39 KM olarak paylaşıldı.

 

son-dakika-kuzey-irak-ta-7-3-buyuklugunde-deprem-10234704-9671-m.jpg

Yerin 6 kilometre altında gerçekleşen deprem çevre iller tarafından da hissedildi. Bilindiği üzere Irak’ta dahil olmak üzere Orta Doğu’da birçok deprem yaşanıyor. Türkiye’de Orta Doğu’da en aktif depremi hisseden ülkelerden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Irak Hükümeti’nden herhangi bir açıklama gelmezken, can veya mal kaybı olup olmadığı bilinmiyor. Önümüzdeki dakikalarda ise açıklamaların gelmesi bekleniyor. Fakat uzmanlar 4.0 şiddetindeki bir depremin ortalama bir şiddete sahip olduğunu belirtiyor. Bundan kaynaklı olarak da herhangi bir can veya mal kaybının gerçekleşmesi beklenmiyor.

Büyüklük : 4.0 (Mw)

Yer : Sulaymaniya (Irak)

Tarih-Saat : 11.01.2021, 02:00:44 TSİ

Enlem : 35.3950 N

Boylam : 45.3571 E

Derinlik : 6.39 km

Elazığ’da Korkutucu Deprem! Halk Gece Sokağa İndi!

Türkiye’nin deprem kentlerinden birisi olan Elazığ’da biraz önce orta şiddetli bir deprem meydana geldi. Geçtiğimiz yılda da depremlerle gündem olan şehirdeki insanlar oldukça korkuyor. AFAD resmi web adresinde 3.2 büyüklüğünde bir depremin yaşadığı açıklandı. Aynı sıralarda da Elazığ ve Irak' sallandı.

Türkiye şüphesiz ki deprem ülkelerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Ülke’de yaşanan depremler halkı oldukça korkutuyor. Uzmanlar, depremin insanları öldürmediğini aksine insanın yaptığı yapıların öldürdüğünü belirtiyor. Bu yüzden sağlam yapılarda oturmak oldukça önemli.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.