Öğrencilere 400 TL geri ödemesiz burs: başvuruların bitmesine 5 gün kaldı!

Öğrencilere 400 TL geri ödemesiz burs: başvuruların bitmesine 5 gün kaldı!

Eğitim hayatlarına devam eden üniversite öğrencilerine çeşitli burs yardımları gerçekleşmeye devam ediyor. Başta devlet tarafından geri ödemeli / ödemesiz sağlanan bursların yanı sıra geri ödemesiz şekilde öğrencilere destek olan vakıflarda bulunuyor.

 

Eğitim hayatlarına devam eden üniversite öğrencilerine çeşitli burs yardımları gerçekleşmeye devam ediyor. Başta devlet tarafından geri ödemeli / ödemesiz olarak sağlanan bursların yanı sıra geri ödemesiz şekilde öğrencilere destek olan vakıflarda bulunuyor.

Eğitim – öğretim hayatlarında gerekli ihtiyaçlarını karşılayabilmek isteyen üniversite öğrencileri tarayıcılar üzerinden ‘’burs başvurusu yapmak’’ gibi araştırmalar gerçekleştiriliyor. KYK sistemi sayesinde her öğrenciye ya geri ödemeleri ya da geri ödemesiz şekilde burs çıkabilirken, bazı özel vakıflar geri ödemesiz burs sağlayabiliyor.

616x321-2019-2020-universite-karsiliksiz-burs-veren-kurumlar-ve-is-adamlari-iste-geri-odemesiz-burs-veren-yerler-nasil-burs-alinir-1565699498428.jpg

Hasan faydası çok eğitim vakfı öğrencilere geri ödemesiz şekilde 400 lira gibi burs imkanı sağlamakta. Bu yıl Şubat ve Haziran ayları arasında burs verilmesi sağlanırken, 30 Ocak başvurunun son günü. Belirli şartların yerine getirilmesi ise burs alabilmekteki en önemli etkenlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bilindiği üzere vakıflar gerekli kriterleri sağlayan kişilere burs vermekte.

650x344-binlerce-ogrenciye-karsiliksiz-burs-1533232770445.jpeg​​​​​​​

Burs Başvuru Şartları

Her kurumda olduğu gibi gerekli şartların yerine getirilmesi so​​​​​​​n derece mühim. Açıklanan bilgiye göre aşağıdaki kriterleri sağlayan bireylere burs imkanı sağlanacak.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Alttan en az iki ders olunması
 • Ortalamanın minimum 2,5 olması
 • Devlet üniversitesinde okuma
 • Vakıf üniversitesinde ise %100 burslu okuma
 • Maddi anlamda zorluk çekenler​​​​​​​

Temel olarak başvuru şartları bu şekilde. Bu kriterleri sağlayan üniversite öğrencileri hızlı bir şekilde başvuru gerçekleştirebilir ve 400 liralık burs alma hakkına sahip olabilir.

117431.jpg​​​​​​​

Başvuru Belgeleri Neler?                                   

400 liralık burs başvurusunu gerçekleştirebilmek için gerekli belgelerde yapılan açıklamalarla birlikte netleşti. Hasan Faydası çok eğitim burs başvuru belgeleri ise şu şekilde:

 • Öğrenci kimlik belgesi
 • Anne veya baba tapu tescil belgesi
 • Adi sicil kaydı
 • T.C kimlik örneği
 • İkamet adresi belgeleri

9 Ocak tarihinde başlayan başvuru süreci 30 Ocak tarihine kadar devam edecek. 30 Ocak’tan sonra ise sona ermesi bekleniyor. E- bursum web adresi üzerinden ‘’hasan faydası çok eğitim burs başvurusu’’ diye araştırma yapabilirsiniz. Sonrasında gerekli belgeleri sistem ile paylaşarak, başvuru sonucunu bekleyebilirsiniz. Hasan Faydası çok eğitim bursu, 2016 yılından bu yana kesintisiz olarak verilmeye devam ediyor.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.