Nagehan Alçı’nın Sözleri Öğretmenler ve Öğrenciler Tarafından Sert Tepkiler Gördü!

Nagehan Alçı’nın Sözleri Öğretmenler ve Öğrenciler Tarafından Sert Tepkiler Gördü!

Habertürk yazarlarından Nagehan Alçı’nın yazdığı son yazı gündeme bomba gibi düştü. Öğretmenler ve öğrenciler tarafından büyük tepkiler gören yazıda, Nagehan Alçı, öğretmenlerin ve öğrencilerin rahata alıştıklarını söyledi.

 

 

Habertürk yazarlarından Nagehan Alçı’nın yazdığı son yazı gündeme bomba gibi düştü. Öğretmenler ve öğrenciler tarafından büyük tepkiler gören yazıda, Nagehan Alçı, öğretmenlerin ve öğrencilerin rahata alıştıklarını söyledi. Bu sözleri üzerine bir anda gündem olan Nagehan Alçı birçok kişi tarafından tepki gördü. Sosyal medya platformlarında da gündem olan Nagehan Alçı’ya en büyük tepkileri ise öğretmenler ve öğrenciler gösterdi.

473287-5ffc439bd2dd1.jpg

Bugün kaleme aldığı yazısında koronavirüsün eğitime olan etkilerine değinen Alçı’nın yazdıkları tepki ile karşılaşırken, bu tepkilere öğretmen ve öğrenciler dışında veliler de katıldı. Öğretmenlerin ve öğrencilerin rahata alıştıklarını ifade eden Alçı kısa sürede birçok tepki ile karşı karşıya kaldı. Tepki gösterenler arasında birçok kurum ve kuruluş da bulunurken Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı’ndan açıklama geldi.

 

Anadolu Eğitim Sendikası Başkanı Açıklama Yaptı!

Anadolu Eğitim Sendikası Başkanı Mehmet Alper Öğretici, Nagehan alçının yayınlanan yazısına tepki göstererek açıklama yaptı. Nagehan Alçı’nın “Öğretmenler rahata alıştı” başlığını kullandığını ifade eden Öğretici, Nagehan Alçı’nın eğitim ile yakından uzaktan alakalı olmadığını belirtti. Eğitime dair bilgisi olmadığını ifade eden Öğretici Alçı’nın uzaktan eğitimin ne denli zor olduğunu anlayamadığını söyledi. Uzaktan eğitimin kolay olduğunu zannettiğini belirttiği Nagehan Alçı’nın sözlerinin kesinlikle kabul edilemez olduğunu belirten Mehmet Alper Öğretici, öğretmenlerin bu dönemde fazlasıyla fedakarlık yaptıklarına değindi. Uzaktan eğitimin yüz yüze eğitimden çok daha zorlayıcı olduğunu sözlerini ekleyen Öğretici, öğretmenlerin öğrencilerin geri kalmaması adına bu dönemde canla, başla mücadele ettiklerini vurguladı. Salgının bitmesini ve yüz yüze eğitimlerin başlamasını en çok öğretmenlerin istediğini de sözlerine ekleyen Öğretici, Nagehan Alçı’nın sözlerini kınadı. Fedakarlık yapan öğretmenlerin Nagehan Alçı’dan teşekkür beklemediklerini de ifade eden Öğretici; “kötü düşünceleriniz öğretmenlerin üzerinden çekin yeterlidir” diyerek açıklamasını bitirdi.

Nagehan Alçı’nın Tepki Çeken Yazısının O Bölümü!

“Öğretmenler rahata alıştı” diyerek başlık atan Nagehan Alçı, öğretmenlerin oldukları yerden uzaktan eğitime devam ettiklerini belirterek, “onların da uzaktan eğitimin hiçbir faydasının olmadığını bildiklerini” söyledi. Öğrencilerin de okulsuzluğa alıştığını belirten Nagehan Alçı, uzaktan eğitim ile sağlıklı bir sınav ve sağlıklı bir kontrol yapılamayacağını iddia etti. Anadolu’da ki köylerde bu dönemde olması gereken eğitimin unutulması gerektiğinin altını çizen Nagehan Alçı, bu duruma isyan ettiğini belirterek; “Okulları açmaya ne zaman öncelik vereceğiz?” diyerek sözlerine nokta koydu.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.