Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Tarihi Verdi!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün önemli açıklamalar yaptı. Öğretmenlerin yer değiştirme işlemlerinin Temmuz ayın da başlayacağını aktaran Selçuk, Ağustos sonunda bitecek şekilde olacağını aktardı.

Sosyal medya hesapları üzerinden başlatılan ‘’20’li yaşlar challenge’’ akımına Marlon Brando’nun fotoğrafıyla paylaşan Ziya Selçuk’a neden bu fotoğrafı paylaştığı soruldu. Ziya Selçuk ise kendisinin Marlan Brondo’yu oldukça sevdiğini ve kendi kuşağında bir sinema efsanesi olduğunu aktardı.

Eğitimle uğraşan çocuklarla ve eğitmenlerle de bir arada olan kişiler olarak içlerindeki çocuğu hep ön plana çıkarmak istediklerini aktaran Selçuk, ‘’Bu da bizim açımızdan böyle küçük bir gülümseme, nükte denilebilir’’ ifadelerini kullandı.

108443-lgs-koronavirus-golgesinde-basladi-5eedcc52d0fd1.jpg

Ziya Selçuk, korona virüs salgın süreci ve içinde bulunulan 17 günlük kapanma döneminin Milli Eğitim Bakanlığının nasıl etkilediği üzerine sorulan sorulara da cevap verdi. BU dönemin dünya açısından oldukça zor geçtiğini ve yüzyılda bir olabilecek hadisenin kendi bakanlığı dönemine denk geldiğini belirtti.

Sürecin hiç kolay olmadığını fakat ülkeye hizmet etmenin ve bu ülkenin çocukları içinde çalışmanın büyük bir fırsat olduğunu kaydeden Selçuk sonrasında şunları söyledi;

54519851-101.jpg​​​​​​​

"Tamam, zor bir dönem ama bir taraftan da böyle zor bir dönemde çocukların, velilerin yanında olmak, imdada yetişmek, çareler sunmaya çalışmak ekiple beraber bu süreçte yoğun bir mesai yapmayı gerektiriyor. Sabahladığımız günler, geceler çok oldu ve çok yorulduğumuz zamanlarımız oldu fakat bu zamanlar içerisinde yaptığımız işin bir çocuğa dokunduğunu, o çocuğun geleceği için bir katkı olduğunu bildiğimiz için bu yorgunluklar emin olun uçup gidiyor.