Meteoroloji’den Acil Uyarı! Bu Gece Aniden Gelecek ve Esir Alacak!

Meteoroloji’den çok önemli uyarı geldi. Marmara Bölgesi için uyarı yapan Meteoroloji, fırtınaya karşı acil uyarı alarmı verdi.

Meteoroloji’den çok önemli uyarı geldi. Marmara Bölgesi için uyarı yapan Meteoroloji, fırtınaya karşı acil uyarı alarmı verdi. Özellikle İstanbul’da etkili olacağı belirtilen fırtınanın saatte 80 km. hıza ulaşacağı belirtilirken, karla birlikte olması sebebiyle fırtınanın İstanbul’u esir alacağı uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından acil kodla uyarısı yapılan bu hava şartları için vatandaşların olumsuzluklara karşı dikkatli olması istendi. Buna bağlı olarak çatı uçması, baca ve soba zehirlenmesi gibi durumların olabileceğini belirten MGM; ağaç devrilmesi, direk devrilmesi gibi hadiseler karşısında tam tedbir uyarısı yaptı.

Marmara Bölgesi’nde meydana gelmesi beklenen şiddetli fırtına sebebiyle bölgede ciddi olumsuzlukların ortaya çıkabileceğini belirten MGM, trafik ve ulaşımda aksaklıkların oluşabileceğini belirtti. Akşam saatlerinden itibaren beklenen fırtınanın gece saatlerinde aniden sertleşmesi düşünülürken, yarın saat 18:00 civarlarına kadar süreceği tahmin ediliyor.

İstanbul için kar yağışının yoğunluğunun devam edeceğini belirten MGM, Salı günü de yine yoğun kar yağışının İstanbul’un özellikle kuzey bölgelerinde etkili olacağı belirtildi. Yoğun kar yağışının tüm kentte ve dolayısıyla Marmara Bölgesi’nde süreceğini açıklayan MGM, vatandaşların bu noktada dikkat etmesi istendi.