KYK Yurt Başvuruları Ne Zaman Açıklanacak? 2021 KYK Yurt Başvuruları Bitti, Sonuçlar Ne Zaman Belli Olur?

KYK yurt başvuruları dün yani Pazar günü saat 23:59 saati itibariyle sona erdi. Şimdi şehir dışından gelecek ve barınmak için KYK yurtların başvuru yapan binlerce üniversiteli öğrenci, 2021 KYK yurt başvurularının ne zaman açıklanacağını sorgulamaya başladı.

13 Eylül 2021 17:10 Gündem
KYK Yurt Başvuruları Ne Zaman Açıklanacak? 2021 KYK Yurt Başvuruları Bitti, Sonuçlar Ne Zaman Belli Olur?

2021-2022 üniversite eğitim öğretim güz yarıyılının başlamasına az bir süre kaldı. Çoğu üniversite 4 Ekim tarihinde eğitim öğretim yıllına başlayacak. Yaklaşık iki yıldır Covid19 dolayısıyla meydana gelen pandemi sürecinden kaynaklı uzaktan, online eğitim modeliyle sürdürüldü. Ancak alınan kararla birlikte 2021-2022 eğitim döneminin yüz yüze yapılmasına kara verildi.

Yüz yüze eğitim için şehir dışından gelecek binlerce üniversite öğrencisinin en büyük kaygısı barınma sorunu olarak karşımız dışına çıkıyor. Üniversitelerin yüz yüze eğitime geçmesine çok az bir sürekala öğrenciler, ailelerinin yanından ayrılacak. Şehir dışında okuyan öğrenciler için en uygun barınma alternatifi elbette KYK yurtlarıdır diyebiliriz. Bu yüzden KYK yurtlarınınım başvurularının ne zaman yapılacağı oldukça merak ediliyordu. Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK yurt başvurularının 12 Eylül tarihine kadar e-devlet üzerinden belirtilen adımlar yerine getirildikten sonra yapılabileceğini söylemişti.

KYK yurt başvuruları dün yani pazar günü saat 23:59 saati itibariyle sona erdi. Şimdi şehir dışından gelecek ve barınmak için KYK yurtların başvuru yapan binlerce üniversiteli öğrenci, 2021 KYK yurt başvurularının ne zaman açıklanacağını sorgulamaya başladı.

2021 KYK yurt başvuruları e-devlet portali üzerinden Gençlik ve Spor Bakanlığı altında yer alan ‘Yurt Başvurusu’ adı altında başvuru erişimine açılmış ve 12 Eylül 23:59 itibariyle sona ermişti. KYK yurt başvurularının önümüzdeki 1-2 hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

KYK yurt başvurularının yanı sıra ‘Burs/Öğrenim Kredisi Başvurusu’ da KYK yurt başvurularıyla birlikte e-devlet Gençlik ve Spor Bakanlığı altında yer alan başvur alanını üzerinde öğrencilerin başvuru yapabilmesi için erişime açılmıştı. Gerekli bilgiler girildikten sonra KYK yurt başvurusu ve burs/öğrenim kredisi başvurusu başarıyla sonuçlanan öğrenciler, şimdi sabırsızlıkla sonuçların açıklanmasını bekliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler