Kriteri Taşıyanlara Özel Sosyal Güvenlik Kurumundan Ödeme Sağlanıyor!

Kriteri Taşıyanlara Özel Sosyal Güvenlik Kurumundan Ödeme Sağlanıyor!

Çalışma hayatına girdiğimiz gün itibariyle birçok insan emekli olacağı günü beklemektedir. Kişiler emekli oldukları zaman rahatlayacaklarını ve sıkıntılarının geçeceğini düşünüyorlar.

Çalışma hayatına girdiğimiz gün itibariyle birçok insan emekli olacağı günü beklemektedir. Kişiler emekli oldukları zaman rahatlayacaklarını ve sıkıntılarının geçeceğini düşünüyorlar. Emeklilik sürecinde birçok kişi ise prim günü nedeniyle sorun yaşıyor, sorun yaşayan kişiler şartları taşıması durumunda Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan ödeme alabiliyorlar. Emekli olabilmesi için yaş sınırını doldurması yeterli değildir. Aynı zamanda prim gününüde doldurması gerekir. Hem sigorta zamanını hem de prim gününü dolduran kişiler emekli olmak için hak kazanırlar. Kişilerin çalışmayı bırakması ve sigortasını yatırmaması durumunda emeklilik süreçleri uzar kişilerin emekliliği için çok zaman varsa Sosyal Güvenlik Kurumu bu ödemeleri geri verir.

Bağ-kur’ luların ve SSK’ lıların Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan ödeme alma koşulu nedir?

screenshot-22.jpg

Ülkemizdeki yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle birçok kişi maddi anlamda zor günler geçiriyor ve kişilerin nakli olan ihtiyaçları her geçen gün artıyor. Kişilerin sadece yiyecek, giyecek, barınma gibi değil sağlık gibi de masrafları oldukça yükseldi, birçok kişi maddi olarak zor günler geçirirken devletten gelen SGK geri ödemesi haberi milyonlarca insanın yüzünü güldürdü ve umut oldu. Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan ödeme yapılıyor. Kişilerin devletten ödeme alabilmeleri için belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

Öncelikle sigortaları 1999 yılından önce yatırılmış olması şarttır, primi yatırılmaya başlanmış ve 3600 günlük primini tamamlamamış olan herkes ödeme alabiliyor. Kişilerin ödeme alabilmesi için; adına ticari bir iş yerinin olmaması gerekir, emekli olmak için hem yıl hem de yaş ödemesinin gerçekleştirilmiş olması, hala sigortalı bir işte çalışıyor olmaması şartları aranmaktadır. Kişilere prim günleri yeterli değilse ödeme sağlamayacaktır. Ödeme almak için başvuru nasıl yapılır? Kişilerin bizzat Sosyal Güvenlik Kurumu'na başvuru yapması yeterli olacaktır. Sosyal güvenlik kurumunun talep ettiği belgeleri eksiksiz bir şekilde teslim etmek gerekir. Kurumun yaptığı araştırmalar ve incelemeler sonrasında ödeme kişilerin hesaplarına yatırılacaktır.

Anında Ödeme

Kişiler emekli oldukları zaman rahatlayacaklarını ve sıkıntılarının geçeceğini düşünüyorlar. Emeklilik sürecinde birçok kişi ise prim günü nedeniyle sorun yaşıyor, sorun yaşayan kişiler şartları taşıması durumunda Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan ödeme alabiliyorlar. Emekli olabilmesi için yaş sınırını doldurması yeterli değildir. Aynı zamanda prim gününü de doldurması gerekir. Hem sigorta zamanını hem de prim gününü dolduran kişiler emekli olmak için hak kazanırlar. Ülkemizdeki yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle birçok kişi maddi anlamda zor günler geçiriyor ve kişilerin nakli olan ihtiyaçları her geçen gün artıyor. Kişilerin sadece yiyecek, giyecek, barınma gibi değil sağlık gibi de masrafları oldukça yükseldi, birçok kişi maddi olarak zor günler geçirirken devletten gelen SGK geri ödemesi haberi milyonlarca insanın yüzünü güldürdü ve umut oldu.