Kripto Para Yatırımı Yapanlar Tüm Parasını Kaybedebilir..!

Kripto Para Yatırımı Yapanlar Tüm Parasını Kaybedebilir..!

Yapılan açıklamada, bu para değerinin yüksek risk içerdiğini belirterek “Kripto varlıklarına yatırım yapmak ya da varlıklarla alakalı borçlanmak, genel olarak siz yatırımcının parasıyla yüksek riskler almasına dayanmaktadır.

İngiliz Finansal Yönetim Otoritesi olarak bilinmekte olan (FCA), kripto para fiyatlarının fazlasıyla yüksek seviyede risk bulundurduğunu belirtti, kripto varlıklarına yapılmakta olan bütün para değerlerini kaybetmeye hazır olması gerektiğini açıkladı.

FCA’nın yapmış olduğu açıklamada, son zamanlarda bazı yatırım şirketlerinin, kripto karşılığında yüksek gelirler vadetmesinin FCA tarafından yakından incelendiği ve izlendiğini belirtti.

Yapılan açıklamada, bu para değerinin yüksek risk içerdiğini belirterek “Kripto varlıklarına yatırım yapmak ya da varlıklarla alakalı borçlanmak, genel olarak siz yatırımcının parasıyla yüksek riskler almasına dayanmaktadır. Şayet tüketiciler bu tip yatırımlar yapıyorsa bütün paralarını kaybetmeye hazır olmalıdır.” denildi.

Kripto para varlıklarının tüketici koruması ve güvencesi, karmaşık yapısı, ek gider oluşması, fiyat değişken olması ve pazarlama şekli açısından riskler taşıdığını vurgulayan ve belirten açıklamada, “Bir çok yatırım şirketlerinin ‘kripto yatırımlarının yüksek gelir getirmesi’ doğrultusunda ve yönünde tanıtım yapıyor olması, yapılan kara para aklamayla mücadele güvenirliklerine uymadığı söz konusu olabilir. Kripto varlıklarında ki dikkat çeken fiyat oynaklığı ile bu para varlıklarının güvenilirliklerinin fiyatlanmasında ki gerçek ve kalıtsal zorluklar tüketicileri bir hayli yüksek zarara maruz bırakıyor olması dikkatleri çekmektedir” ifadelerini kullandı.

Tüketicilerin ve kullanıcıların olmak üzere kripto varlıkların da oluşması yüksek ücret ve giderleri göz önünde bulundurması gerektiği belirtilen bu açıklamada, buna benzer ürünlerin bazı karmaşık yapısının ve tüketicilerin riskleri anlamasını bazı yönlerde fazlasıyla zorlaştırdığı kaydedildi.

Kripto varlıklarının yeniden nakit paraya çevrilmemesi durumuyla ilişkili pek çok garantisi olmadığı ile alakalı bilgilerde bulundu, bu yapılan açıklamalar doğrultusunda varlık şirketlerinin pazarlama stratejilerinde bu varlıklara ilişkin kazancın fazlasıyla abartılırken, bu yönde gelişen risklerin de olduğunu aynı zamanda düşük gösterilmiş de olabileceğini aktardı

ABD’li bakanlar Çin ile alakalı bağlantısı olan 500 e yakın ürünü listesinden çıkardı.

ABD Başkanı Biden’in başkanlık emrine uyum için adımlar hızlandıran ABD’li banklar Hong Kong’ da arz edilen Çin ile alakalı 500 ürün listesinden çıkarıyor.

ABD’nin Çin ordusu ile bağlantısı olduğu iddia ettiği şirketlere doğrudan yaptırımların etkisi gün geçtikçe genişliyor.

Bankalar ve fon yöneticileri Başkan Biden’in uygulanmaya başlanan ve yeni yatırımlarını engelleyen kararların uyum sağlaması adına hızlı ve emin adımlar atıyor.

Biden’nin karar namesine göre belirtmiş olduğu şirketlerin hisselerin bu zamandan itibaren ABD vatandaşları tarafından sayın alınmayacağını söyledi. Aynı zamanda ABD’lilerin portföylerinde ki hisseleri de işlemlerin durdurulacağı Mart ayına kadar satmaları gerektiğini bildirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.