Krediler yapılandırılarak, kredi borcu faizleri siliniyor! Bakan Canlı Yayında Duyurdu!

Krediler yapılandırılarak, kredi borcu faizleri siliniyor! Bakan Canlı Yayında Duyurdu!

Ticaret Bakanı Pekcan’ın yaptığı açıklamalar doğrultusunda TESKOMB kefaletiyle Halk Bankası aracılığıyla kullandırılan esnaf kredilerinin gecikmiş olan faizleri silinecek ve ana paranın borcu da 18 ay taksitlendirme yapılacak.

Ticaret Bakanı Pekcan’ın yaptığı açıklamalar doğrultusunda TESKOMB kefaletiyle Halk Bankası araççılığıyla kullandırılan esnaf kredilerinin gecikmiş olan faizleri silinecek ve ana paranın borcu da 18 ay taksitlendirme yapılacak.  

Yapılan son dakika haberlerin doğrultusunda Ticaret Bakanı Pekcan, “ TESKOMB kefaletiyle Halk Bankası aracılığı ile kullanılan krediler de TESKOMB tarafından alınacak olan gecikme faizlerini alamayarak esnafların ana para borçlarını da 18 ay taksit fırsatı sunulup yeni bir borç yapılandırılması 18 Mart 2021’den itibaren başlatıldı” ifadelerini kullandı.  

Esnaf kredilerinin faizleri siliniyor

screenshot-27.jpg

Halk Bankası’ndan kredi çeken esnafın gecikme faizleri siliniyor ve ana para borçları da 18 ay taksit ile yapılandırma fırsatı sunuluyor. Bakan Pekcan, esnafa yapılacak olan yeni destek paketini duyurdu. Sosyal medya platformu olan Twitter üzerinden açıklama da bunulan Bakan Pekcan şu sözlere yer verdi; “ Ülke genelinde yaşanan pandemiyle mücadele de edilen bu zor günlerde, daha önceki süreçlerde borcu yapılandırılan ama ödeyemeyen ya da yapılandırmadan yararlanamayan Esnaf ve Sanatkarla Kredi ce Kefalet Kooperatifleri ortağı olan esnaf ve sanatkarlarımıza yeniden destek olmak amacı ile yeni bir kolaylık getirildi.

screenshot-28.jpg

Halk Bankasından TESKOMB kefaletiyle kullandırılan krediler de TESKOMB tarafından alınacak olan gecikme faizlerinden vazgeçildi ve anapara borçları 18 ay taksit fırsatı ile yeniden bir borç yapılandırılmasıyla 18 Mart 2021’den itibaren başlatıldı.

Yapılan bu yeni yapılandırma ile daha önceki dönemde borçları yapılandırılan ve taksitleri hala devam edenlerin de taksitlerinin faizleri 6 ay zamanla ötelendi. Esnafa ve sanatkarlara hayırlı olsun, emek veren herkese teşekkürlerimi sunarım” dedi.