Kredi Ve Kredi Kartı Borcu Olana Bayramda Büyük Müjde Var

Kredi borçlarının ödenemedi şu dönem içerisinde herkes devletten önemi birkaç hamle bekliyor. Esnafın dükkanlarını periyodik olarak açamaması ve bu noktada çalışanların aynı şekilde işlerinde periyodik olarak devam edememeleri doğal olarak kredi borçların

Kredi borçlarının ödenemedi şu dönem içerisinde herkes devletten önemi birkaç hamle bekliyor. Esnafın dükkanlarını periyodik olarak açamaması ve bu noktada çalışanların aynı şekilde işlerinde periyodik olarak devam edememeleri doğal olarak kredi borçlarının tam anlamışla ödenememesi anlamına geliyor. Kredilerini ödeyemeyen vatandaşlar bankalardan yoğun bir şekilde bu durumlarına çözüm olacak bir takım hamlelerin atılmasını bekliyor. Bankaların bir kısmı bu konu ile ilgili kolları sıvadı ve vatandaşlara ödeyemedikleri kredi ve aynı zamanda kredi kartı borçları ile ilgili atacakları büyük adımı duyurdu. Denizbank, İş Bankası, Finansbank başta olmak üzere birçok banka konu ile ilgili açıklama yaparak 50 bin TL borç kapama kredisi vereceklerini vatandaşlara ilan etti.

Kredi Kartı Borcunu Yapılandıran Bankalar

screenshot-214.jpg

Denizbank, Garanti BBVA, İNG Bank, İş Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), QNB Finansbank, Yapı kredi Bankası ve Aktif Bank kredi kartı borcu olan vatandaşlar büyük bir müjde verdi. Yapılan açıklama ile bin lira ile 20 bin lira arasında borcu bulunan vatandaşlara yapılandırma imkanı bu bankalar tarafından sunuldu. Böylece vatandaşlar istedikleri yapılandırmayı 36 ay vadeli bir şekilde yapabilecekler. Böylece ödemelerde son derece rahat bir duruma kavuşacaklar. Bankalar yapılandırma tekliflerini direk olarak bankaya gelerek veya diğer iletişim kanalları üzerinden almayı vatandaşlarından talep ediyor.

Borç Kapama Kredisi Veren Bankalar

screenshot-215.jpg

Ayrıca bankalar borç kapama kredisi de veriyor. Denizbank, Garanti BBVA, İNG Bank, İş Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), QNB Finansbank, Yapı kredi Bankası ve Aktif Bank 50 bin TL limite kadar vatandaşlara borç kapama kredisi vermektedir. Verilen bu kredi ayrıca erteleme fırsatı ile birlikte sunulmaktadır. Böylece vatandaşlar ödeyemedikleri borçları düşünmek yerine belirtilen bankalar aracılığıyla kredilerine başvuru yaparak istedikleri krediyi hızlı bir şekilde alabilecekler. Üstelik borçlarını da erteleyerek uzun bir süre sıkıntı duymayacaklar.

screenshot-216.jpgBanka borçlarınız ile alakalı herhangi bir yasal sürecin olması borç kapama kredisi kullanmak için aranmakta olan ilk şart olarak tespit edilmiştir. Borç ile ilgili her hangi bir takibe düşmeden bu başvurunun yapılması oldukça önemidir. Aksi durumda kredi tahsisi kesinlikle yapılmayacaktır. Kredi kullanım şartları her bankanın kendi inisiyatifindedir. Bu sebeple başvuru yapılacak olan banka direk olarak ziyaret edilebileceği gibi mobil veya internet bankacılığı üzerinden de konu ile ilgili bilgi alınması mümkün olmaktadır.