Kredi Vadeleri 60 Ay oldu! Ayrıca İsteyene 122 Bin TL 0,39 Faiz İle Verilecek

Kredi Vadeleri 60 Ay oldu! Ayrıca İsteyene 122 Bin TL 0,39 Faiz İle Verilecek

Vatandaşlar uzun süreden beri 36 ay olarak belirlenmiş olan kredi vadelerinin 60 ay olması için yoğun bir şekilde taleplerini iletiyorlar. Konu ile ilgili uzun zamandır talebin bulunmasına rağmen devlet kanadından bir açıklama yapılmamıştı.

Vatandaşlar uzun süreden beri 36 ay olarak belirlenmiş olan kredi vadelerinin 60 ay olması için yoğun bir şekilde taleplerini iletiyorlar. Konu ile ilgili uzun zamandır talebin bulunmasına rağmen devlet kanadından bir açıklama yapılmamıştı. Vatandaşların ekonomik açıdan zor günler geçirmekte olduğu bu günlerde 36 ay noktasında ciddi bir kararlılık gösteren yetkililer bu durumun esnetilmesiyle ilgili ciddi bir çalışma yapılmasına karar verdiler. 36 olması sebebiyle vatandaşlar kredi limitlerini daha düşük düzeylerde kullanabiliyor ve ayrıca ödeme noktasında ciddi anlamda sıkıntılar yaşıyorlar.

Büyük Müjde

screenshot-139.jpg

Vatandaşlar yeni çekecekleri kredilerde artık 36 yerine 60 ay olacak şekilde bir vadelendirme talep edebilecekler. Bu durum ayrıca vatandaşların yaklaşık olarak 2 katı kadar bir limitle kredi kullanabilmesi anlamına geliyor. Bilindiği üzere vatandaşlar yaklaşık olarak gelirlerinin %40 kadar bir kısmını taksit yapabilecek şekilde kredi kullanabiliyor.

Böyle bir durumda 3 bin TL geliri bulunmakta olan bir vatandaş 36 ay maksimum vade seçeneği içerisinde 1200 x 36 = 43 Bin TL gibi bir limitle kredi kullanabilirken kredi taksitlerinin 60 ay olmasıyla birlikte 1200 x 60 = 72 Bin TL kredi kullanabilecekler. Bu durum ayrıca yapılandırma yapmak isteyen vatandaşlar için de oldukça cazip bir imkan olarak karşılarında bulunuyor. Mevcut taksitlerini ödemekte zorluk yaşamakta olan vatandaşlar kredi taksitlerini küçülterek daha rahat bir şekilde ödeme yapabilecekler.

122 Bin TL 0,39 Faiz Oranı

screenshot-141.jpg

Kredi taksitlerinin 60 aya çıkarılacağının duyulmasıyla oldukça fazla sevinen vatandaşlara yeni bir müjde daha geliyor. Kamu bankaları pandemi desteğini farklı bir alana taşıyarak ciddi bir kredi vermeye hazırlanıyor. Yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte vatandaşlara 122 bin TL direk olarak kredi sağlanacak. Üstelik bu kredi 60 ay vadeli bir şekilde ödenecek. Kredinin bir diğer cazip yanı ise 0,39 faiz oranıyla bu kredinin sunulması. Durumun böyle olmasıyla birlikte ihtiyacı olan vatandaşların yanı sıra ihtiyacı bulunmayan vatandaşların da bu krediyi kullanmak noktasında sıraya girecekleri anlaşılıyor.

screenshot-140.jpg

Yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda bu noktada ihtiyacı bulunan vatandaşlara bu kredi imkanında öncelik tanınacağı belirtiliyor. Böylece ihtiyacı olan vatandaşların arkasından bankalar durumu değerlendirerek ihtiyacı bulunmayan fakat bu krediyi kullanmak isteyen vatandaşlara da bu kredinin verilmesi sağlanacak. Kredinin değerlendirme süresi normal şartlarda sürdüğü zaman aralığından biraz daha uzun sürecek.