Kredi Notu Kötü Olana Devlet Kefil Olacak Herkese 250 Bin Lira Kredi Sağlanacak

Kredi Notu Kötü Olana Devlet Kefil Olacak Herkese 250 Bin Lira Kredi Sağlanacak

Kredi sicil affı ile ilgili toplum içerisinde önemli bir beklenti bulunuyor. Bu beklenti ile birlikte vatandaşlar yeniden kredi çekebilmenin hayalini kuruyor. Uzun senelerden bu yana vatandaşlara sicil affı ile ilgili bir takım müjdeler verilse de her ne

Kredi sicil affı ile ilgili toplum içerisinde önemli bir beklenti bulunuyor. Bu beklenti ile birlikte vatandaşlar yeniden kredi çekebilmenin hayalini kuruyor. Uzun senelerden bu yana vatandaşlara sicil affı ile ilgili bir takım müjdeler verilse de her ne kadar da vatandaşların sicilleri temizlense de bankalar tarafından kredi verilmeleri mümkün olmuyor.

Durumun bu şekilde sıkıntılar içerdiğinin tespit edilmesiyle birlikte devlet vatandaşları için kolları sıvayarak farklı bir çözüm yolu bulmaya çalışıyor. Devlet vatandaşının bankalardan kullanacağı krediye kefil olmayı düşünerek bu durumda vatandaşın kredi kullanmasını sağlayacak.

Kimler Nasıl Alacak

screenshot-5.jpg

Kullanılacak kredinin en önemli özelliği aş koşulunun bulunması. Böylece her yaştaki vatandaş eşit olarak bu krediden faydalanamayacak. Krediyi aşağıda belirtilen şartlarda vatandaşlar kullanabilecek;

  • 18-25 Yaş arası kredi notu kötü olan vatandaşlar 250 bin TL 60 ay vadeli bir şekilde alacaklar. Kullanılacak olan kredinin faiz oranı olarak 1,42 olarak belirlenmiş Bu durumda kredinin kefili olarak devlet gözüküyor. Hayat sigortası yapılmak zorunda yapılacak olan sigorta 1500 TL tutuyor.

screenshot-6.jpg

  • 25-35 Yaş arası kredi notu kötü olan vatandaşlar 200 bin TL 60 ay vadeli bir şekilde alacaklar. Kullanılacak olan kredinin faiz oranı olarak 1,46 olarak belirlenmiş Bu durumda kredinin kefili olarak devlet gözüküyor. Hayat sigortası yapılmak zorunda yapılacak olan sigorta 2500 TL tutuyor.

screenshot-8.jpg

  • 35-45 Yaş arası kredi notu kötü olan vatandaşlar 150 bin TL 60 ay vadeli bir şekilde alacaklar. Kullanılacak olan kredinin faiz oranı olarak 1,48 olarak belirlenmiş Bu durumda kredinin kefili olarak devlet gözüküyor. Hayat sigortası yapılmak zorunda yapılacak olan sigorta 3000 TL tutuyor.
  • 45 ve üzeri kredi notu kötü olan vatandaşlar 100 bin TL 60 ay vadeli bir şekilde alacaklar. Kullanılacak olan kredinin faiz oranı olarak 1,50 olarak belirlenmiş Bu durumda kredinin kefili olarak devlet gözüküyor. Hayat sigortası yapılmak zorunda yapılacak olan sigorta 3500 TL tutuyor.

screenshot-9.jpg

Vatandaşlara uygulanacak olan bu faizler ile birlikte kullandırılacak olan kredinin piyasa koşuları altında kullanılabilecek en uygun kredi olduğu biliniyor. Yapılan çalışmalar ile bu limitlerin biraz daha yükseltilmesi de ayrıca bekleniyor. Vatandaşlar arasında limitin tüm vatandaşlar arasında eşit olması ve herkese 250 bin TL 60 al ve ayrıca 1,42 faiz oranıyla verilmesi de ayrıca bekleniyor. Kredinin son bir revize geçirip geçirmeyeceği de merak konusu. Ayrıca kredinin devlet bankaları üzerinden verileceği de biliniyor.