Kredi Kartları İle İlgili Yeni Karar Verildi! Bundan Sonra Silinmeyecek

Kredi Kartları İle İlgili Yeni Karar Verildi! Bundan Sonra Silinmeyecek

Yıl içerisinde yapmış olduğunuz alışverişler ile birlikte kartınızda biriken hediye paralar yılın bitimi ile birlikte karttan siliniyordu.

Yıl içerisinde yapmış olduğunuz alışverişler ile birlikte kartınızda biriken hediye paralar yılın bitimi ile birlikte karttan siliniyordu. 2020 yılının sonunda yapılan bir açıklamayla bankalar vatandaşın hediye paralarının silinmeyeceğini duyurdular.

Yılın bitmesi ile birlikte birçok kredi kartı kullanıcısı kendi hediye paralarının silinip silinmediğini merak ediyor. Salgın sürecinin başlaması ile birlikte birçok insan nakit para kullanmak yerine kredi kartı kullanmaya başladılar. Online alışverişler her geçen gün artıyor. Bu alışverişler doğrultusunda bankaların müşterilerine verdiği hediye para puanlar bir sonraki yıla devredecek. Hiçbir banka ayrımı olmadan bütün bankaların kredi kartı için banka kartı için müşterilerine vermiş oldukları hediye para puanları bir sonraki yıla devrediliyor.

screenshot-8.jpg

Uzmanlar kart kullanıcılarına ve kredi kartı kullanıcılarına uyararak konuya dikkat etmeleri gerektiğini açıkladı. Kartınızda biriken paralarınızın tamamen silinmesi durumunda derhal itiraz edebilirsiniz. Çünkü alınan karar ile birlikte artık yıl sonunda hediye paraların silinmeyeceği ve bir sonraki yıla devre gideceğini açıklamışlardı. Salgınla birlikte kartın daha fazla kullanılmaya başlaması ile biriken hediye puan miktarları da artış gösterdi.

Birçok online işlemde bu hediye para puanlar kullanılamıyor. Salgın sebebiyle dışarı çıkmayan birçok vatandaş bu para puanını kullanma fırsatı bulamadı ve  alınan karar ise bundan dolayıdır. Birçok banka tarihli hediye para puanlar için tarihi yaklaştığında kişileri kullanması için uyarıyor. Bu sadece kartınız ya da Kredi kartınız da değil akaryakıt kartınızda, kozmetik mağazası kartınızda, farklı bir kuruma ait kartlarda da geçerlidir.

screenshot-9.jpg

Bankalarda biriken para hediyeleriniz silinmedi ve 2021 yılına devredildi. Hediye  parası olan kişilerin bu hediyelerinin silinmesi durumunda itiraz etmeleri yeterli olacaktır. Elde edilmiş olan hediye paralar kişilerin alışverişleri doğrultusunda hak etmiş oldukları bir durum olmaktadır. Birçok bankadan da kredi kartında biriken hediye puan paralar için silinme işleminin gerçekleştirilmeyeceği yönünde açıklama yapıldı. Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, ING Bank Şekerbank, Akbank, Garanti Bank, İş Bankası, Qnb Finansbank yapmış oldukları açıklama ile müşterilerine kartlarında biriken hediye puanları silinmeyeceğini ve yeni yıla devredileceğini duyurdular.

Puanlar Artık Silinmeyecek

Online alışverişler her geçen gün artıyor. Bu alışverişler doğrultusunda bankaların müşterilerine verdiği hediye para puanlar bir sonraki yıla devredecek. Hiçbir banka ayrımı olmadan bütün bankaların kredi kartı için banka kartı için müşterilerine vermiş oldukları hediye para puanları bir sonraki yıla devrediliyor. Uzmanlar kart kullanıcılarına ve kredi kartı kullanıcılarına uyararak konuya dikkat etmeleri gerektiğini açıkladı. Kartınızda biriken paralarınızın tamamen silinmesi durumunda derhal itiraz edebilirsiniz. Çünkü alınan karar ile birlikte artık yıl sonunda hediye paraların silinmeyeceği ve bir sonraki yıla devre gideceğini açıklamışlardı.