Kredi borcu olanlara ve 6 Bin Lira Altında Geliri Bulunanlara 200 Bin Lira Kredi Verilecek!

Kredi borcu olanlara ve 6 Bin Lira Altında Geliri Bulunanlara 200 Bin Lira Kredi Verilecek!

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren bu karar ile kredilerden faiz alınmıyor. Kamu bankalarımızdan olan Ziraat Bankası bu kredi kararını tüm vatandaşlara duyurdu.

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren bu karar ile kredilerden faiz alınmıyor. Kamu bankalarımızdan olan Ziraat Bankası bu kredi kararını tüm vatandaşlara duyurdu. Borcu olan ve borcunu ödeyemeyen herkesi ilgilendiriyor. Bu kişilerden faiz alınmayacak.

2020 yılında Kredi kullanan ve ödeme yapamayan kişilerin kredilerine ödeme kolaylığı imkanı sunuyor. Bu sadece kişiler için değil yapılandırma sınırını aşan kurumsal kimliği olan esnafa, ticari kredi kullanan kişilere de bu imkan getirildi. Esnafa, kurumsal ve tarımsal kimliği olan kişileri 500 bin liraya kadar kredi sunarken, bireysel kişilere ise 100 bin liraya kadar kredi miktarını belirledi. Ziraat Bankası yeni bir adım attı bankanın almış olduğu yeni kararı vatandaşlarına duyurdu.

screenshot-5-001.jpg

Banka almış oldu faizsiz kredi kararıyla borcunu ödeyemeyen vatandaşa ödeme kolaylığı sağlıyor. Kredi başvuruları yarın itibarı ile başlıyor. Ziraat Bankası pandemi dönemi için uygulamış olduğu kredi koşulları ile birlikte hem kurumsal müşterilerine kredi paketi sunarken, borç takibinde borcu bulunan kişiler için de ödeme imkanı sağlayacağını bildirdi. Yapmış olduğu açıklamada  bir milyonu geçmemek üzere bireysel tarımsal ve kurumsal kredi borcu olup takipte olan borçları için tek seferde ödemek kaydıyla bu imkandan yararlanabilecekler.

screenshot-8-001.jpg

Bu imkandan yararlanmak isteyen kişiler borçlarının takibe alındığı süreç boyunca bir sonraki dönem için herhangi bir ödeme ve faiz ödemesi gerçekleşmeyecek. Bu kredi kampanyası Pazartesi günü itibariyle başvuru süreci başlıyor. Siz de kredi imkanı hakkında daha detaylı bilgi almak için Ziraat Bankası'nın resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz, mobil uygulamanız üzerinden kontrolünü sağlayabilirsiniz, internet bankacılığı üzerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca müşteri hizmetlerini arayarak da daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Bankalar Harekete Geçti

Bankalar son zamanlarda basında oldukça fazla yer almakta olan kredi kartı borçları ile ilgili harekete geçmiş bulunuyor. Böylece geliri 6 bin TL altında bulunan ve ayrıca kredi kartı borçlarını bir türlü ödeyemeyen maddi sıkıntısı bulunmakta olan vatandaşlara bankalar kesenin ağzını açmış bulunuyor. Bundan sonra bankalardan kredi kartı borcunu ödeyemeyen veya kredi borçlarını ödeyemeyen vatandaşlar kredi alarak 1 sene geri ödemesiz bir şekilde destek alabilecekler.

screenshot-6-001.jpg

Bankadan alınabilecek kredinin miktarı olarak en fazla tutar olarak 200 bin TL belirlenmiş görünüyor. Bunun yanı sıra alınabilecek en az tutar ise 5 bin TL olarak belirlenmiş. Bu arada alınabilecek tutarları başvuru neticesinde banka belirliyor. Bankanın istediği bazı belgelerin ibraz edilmesiyle birlikte 24 saat ile 48 saat arasında sizlere bir geri dönüş bağlanıyor. Belirtilen miktarın kabul edilmesiyle birlikte bankaya vatandaş davet ediliyor ve burada anında kredi ödemesi tamamlanıyor. Kredinin sağlanmasında ki diğer bir şart ise vatandaşların 6 bin  lira atında aylık gelirlerinin bulunması. Bu şartında sağlanmasıyla birlikte başka bir şart aranmıyor.