Kısa Çalışma Ödeneği Devam Edecek!

Kısa Çalışma Ödeneği Devam Edecek!

Gelen son dakika haberine Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Kısa Çalışma Ödeneği ve KDV indirimi sürelerinin uzatıldığını aktardı. Erdoğan, ‘’Nisan, Mayıs, Haziran’ı kapsayacak şekilde kısa çalışma ödeneğine devam etme kararı aldık’’ dedi.

 

Turizm Haftası nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti. Toplantıya ilişkin olarak değerlendirmelerde bulunana Erdoğan, milletin evinde turizm sektörünün temsilcileriyle verimli bir istişare toplantısının gerçekleştirildiğini aktardı.

12.jpg

Kısa Çalışma Ödenekleri Uzatıldı

Erdoğan gerçekleştirdiği açıklamada şunları ekledi; ‘’Tüm sektörler için geçerli olmak üzere nisan, mayıs, haziranı kapsayacak şekilde kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam etme kararı aldık." İfadelerini kullandı.

13.jpg​​​​​​​

KDV İndirimi Devam Edecek

Bunların yanı sıra toplantıda turizm sektörünün sorunlarına dair beklentilerin gözden geçirdiklerini, sektörel kazanımların nasıl daha ileriye taşınabileceği hakkında da istişare edildi. Sonrasında ise şu açıklama yapıldı; ‘Turizm sektöründe mayısta sona erecek KDV indirimlerinin haziran sonuna kadar devam etmesine karar verdik." Dedi.