Kiracılara Güzel Haber: 960 TL Kira Yardımı! Başvuru Detayları

Kiracılara Güzel Haber: 960 TL Kira Yardımı! Başvuru Detayları

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi olan kişilere kira desteği verilmeye devam ediyor. Gerekli kriterlerin karşılanması ise onay alabilmede oldukça önemli.

 

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi olan kişilere kira desteği verilmeye devam ediyor. Gerekli kriterlerin karşılanması ise onay alabilmede oldukça önemli.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi olan yurttaşlara ve ekonomik zorlukta olan ailelere kira desteği sağlanmaya devam ediyor. Yeni yılla birlikte bu destek sağlanacak. Kira yardımı başvuruları ise E- devlet ve kuruluşlar üzerinden gerçekleşiyor.

Türkiye’de yoksul ve yardıma muhtaç olan birçok aile ve kişi bulunuyor. Bu kişilerin gerekli ihtiyaçlarının karşılanması için çeşitli ekonomik destek sağlanıyor. Sağlanan desteklerden birisi de kira yardım desteği. Tüm vatandaşlara sunulan bu yardımlar için gerekli kriterlerin karşılanması gerekiyor. Gerekli kriterlerin karşılanması durumunda ihtiyaç sahiplerine destek sağlanıyor.

2916704-810x458.jpg

Kira Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı bu yılda verilmeye devam edecek. E – devlet üzerinden sağlanan bu yardıma herkes başvurabilir. Fakat başvuruların onaylanması için gerekli kriterlerin karşılanması gerekiyor. Başvuru süreci son derece hızlı ve basit olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bunların yanı sıra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları büroları üzerinden de şahsen başvuru gerçekleştirmek mümkün.

Başvuru sahibi dijital platform olan e- devlet üzerinden başvuruyu gerçekleştirirse tüm bilgiler otomatikman gerçekleşiyor. Fakat bireysel olarak başvurunun gerçekleşmesi durumunda gerekli belgeleri götürmesi gerekmekte.​​​​​​​

Hangi Kuruluşlar Kira Yardımı Sağlıyor?

Günümüzde devlet tarafından sağlanan birçok ekonomik destek bulunuyor. Bu desteklerden birisi de gerekli kriterleri karşılayan bireylere kira yardımının sağlanması. Devlet kurumlarının yanı sıra farklı alternatif kurumlarda kira desteği başta olmak üzere çeşitli yardım sağladığını hatırlatmakta fayda var. Kaymakamlık bünyesinden de başvuru yaparak, kira desteğinizi talep edebilirsiniz. Kira desteği sağlayan kuruluşlar şu şekilde:

  • Kaymakamlık
  • Belediye​​​​​​​
  • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
  • Vakıf ve Dernekler

Genel olarak bu kurum ve kuruluşlar kira desteği başta olmak üzere çeşitli hizmetler sağlamaktadır.

97076.jpg​​​​​​​

Kira Yardımından Nasıl Yararlanır?

Kira yardımının karşılanması için başta belirli gerekliklerin ve kriterlerin karşılanması gerektiğini unutmamakta fayda var. İlk olarak 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu ile 2022 sayılı 65 yaşını doldurmuş muhtaç, güçsüz ve kimsesiz Türk vatandaşlarına aylık bağlanması hakkında kanun çerçevesinde sosyal yardım alınmasına dair hak sahibi kazanmış olan haneler, kira yardımı alabilmektedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.