Kedi Kartı ve Kredi borcu Kapatma Transferleri! 20.000 TL ile 50 bin TL!

Kedi Kartı ve Kredi borcu Kapatma Transferleri! 20.000 TL ile 50 bin TL!

Bankalara kredi veya kredi kartı borcunuz varsa borç kapatma transferi kampanyası bulunuyor. Salgın dönemi ile birlikte kredi ve kredi kartı kullanan kişi sayısı her geçen gün birazcık daha artıyor. Yaşanan ekonomik sıkıntılar sebebiyle ekonomik zorluk

Bankalara kredi veya kredi kartı borcunuz varsa borç kapatma transferi kampanyası bulunuyor. Salgın dönemi ile birlikte kredi ve kredi kartı kullanan kişi sayısı her geçen gün birazcık daha artıyor. Yaşanan ekonomik sıkıntılar sebebiyle ekonomik zorluk yaşayan birçok vatandaş ihtiyaçlarını kredi kartı veya kredilerle kapatmaya çalışıyor.

screenshot-90.jpg

Yarı zamanlı kapanma ve birçok iş yerinin pandemi de çalışmaması sebebiyle ekonomik yetersizlik yaşayan kişiler borçlarını ödemekte zorlanıyorlar. Özellikle kişiler birden fazla bankadan kredi veya kredi kartı kullanımı gerçekleştirdiler. Bu süreçte gelirlerinin büyük bir kısmını da bankaların kredi veya kredi kartı taksitlerini yatırıyorlar. Bankalardan bunun için yeni bir düzenleme geldi. Dilerseniz borçlarınızı tek bir banka altında toplayabilirsiniz.

Birden fazla bankaya olan borcunuzu tek bir banka altında toplayıp borçlarınızı kapatabilirsiniz. 50.000 TL'ye kadar bankalar kredi vermektedirler. Faiz oranları ise bankaların o anki güncel faiz oranları üzerinden belirlenmektedir.

screenshot-88.jpg

Pandemi sürecinde maddi zorluk çeken vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için farklı bankalardan farklı miktarlarda kredi veya kredi kartı kullanmaları durumunda borçları her geçen gün büyüdü ve ödemekte zorlanıyorlar. Bunu düzenlemek ve bu süreçte müşterilerinin yanında olmak isteyen bankalar kredi ve kredi kartı kapatma transferi gerçekleştirdiler. Bu kampanya ile birlikte bankalar bir nebze de olsun kişilerin maddi zorluklarını azaltmak ve yeni kredi kampanyaları hayata geçirmek istiyorlar.

screenshot-89.jpg

 İhtiyaç kredisi için yapılandırma kredisi veren bankalar; Denizbank, ING Bank, Türkiye Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Aktif Bank bankalardan kredi kartınızı yapılandırabilirsiniz. Bu kampanya haricinde Akbank müşterilerine 12 ay vadeli 20.000 TL'ye kadar kredi limiti dahilinde kredi kartı borçları kapatması adına yapılandırma kredisi sunmaktadır.

Kişilerden transfer kredisi veya borç kapama kredisi için aranan kriterler nelerdir?

Borç kapatmak için müşterisi olduğunuz bankaya giderek ya da talep ettiğiniz bankaya giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Bankaların bu dönem için aramış olduğu en önemli nokta borçlarınızın yasal takibi düşmemiş olmasıdır. Bankalar bu süreçte sizden gelir belgesi talep etmektedir. Gelir belgesinden sonra eğer yasal sürece düşmedi iseniz borç kapama kredisi başvurusunu yapabilirsiniz.  Borç kapama kredisi taksitleri ise aylık gelir durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca bankalar tarafından maaşınızın yarısını geçmeyecek şekilde hesaplanır. İpotekli şekilde de borç kapama kredisi veren bankalar bulunmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz bankalara giderek borç kapama kredisi ve kredi kartı kapama kredilerinden yararlanabilirsiniz.