Karşılıksız Maddi Destek İle İlgili Başvurular 28 Şubata Uzatıldı! 150 Bin TL Alabilirsiniz!

Karşılıksız Maddi Destek İle İlgili Başvurular 28 Şubata Uzatıldı! 150 Bin TL Alabilirsiniz!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan KAGİDER tarafından düzenlenen ‘İş Dünyasında Kadın İletişim Ağı Projesi Toplantısı’ na online olarak katıldı. Toplantıda Ruhsar Pekcan, girişimci kişilerin arasında ağ oluşturma konusunun, uluslararası konularda, üzerinde

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan KAGİDER tarafından düzenlenen ‘İş Dünyasında Kadın İletişim Ağı Projesi Toplantısı’ na online olarak katıldı. Toplantıda Ruhsar Pekcan, girişimci kişilerin arasında ağ oluşturma konusunun, uluslararası konularda, üzerinde hassasiyetle durulan konular olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi; “ Biz bakanlık olarak hayata geçirmiş olduğumuz Online ve Fiziki Kadın Girişimci Network Proje’miz ile şehirler arasında baya girişimcilere ulaşmak için bu yola çıktık ve çalışmalar başlattık, çalışmalar yapmaya da devam ediyoruz” dedi.

screenshot-13.jpg

Söz konusu olan destek için başvurulara sayılı gün kaldığının uyarısı yapıldı. 28 Şubat’a kadar karşılıksız para desteğinden yararlanmak isteyenler başvurularını yapmaları gerekiyor. Bakan Pekcan, bakanlık olarak ortaklığın çoğunluğunu bayanların oluşturduğu kooperatiflere destek sağladıklarını söyleyerek, “ Bu destek kapsamında 2020 sensin de 139 kooperatifin yaptığı 149 projeye 14.6 milyon lira hibe desteği verdik’ ifadelerini kullandı. Hibe, bir malın, değerin vs. Gibi unsurların hiç bir bedel beklemeden ve ayrıca ilerleyen zamanlarda da hiç bir geri ödeme beklenmeden, başka bir kişiye verilen destek anlamına gelmektedir. Hibenin bir diğer anlamı ise bağış anlamına geliyor.

Birçok kişi Aldı Bir Kısmı da Alacak

Söz konusu olan proje doğrultusunda Ocak ayının sonundan itibaren 44 şehirde bayan girişimcilerin kolay bir şekilde iş yapabilmeleri için ihtiyaç duydukları networkları oluşturduk. Bu ağlarda 1300 ‘ün üzerindeki bayan girişimcileri bir araya getirdik. KAGİDER’in koordinatörlüğü ile birlikte yürütülen  ‘İş Dünyasında Kadın İletişim Ağı Projesi’ ile bakanlığımızın bayan girişimcilerin network projelerinin birbirlerini tamamladıklarını düşünüyorum” dedi.

Ayrıca bakan Pekcan şu ifadeleri ekledi “ Kadınların bir araya gelerek, güçlerini birleştirip kurdukları kooperatifleri ticarette aktif rol oynadıklarını görmeyi çok önemsiyoruz  ve onları bakanlık olarak destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Karşılıksız Destek

Söz konusu sunulmakta olan destek ile ilgili başvurulara sayılı gün kaldığını bir kez daha belirtildi. 28 Şubat’a kadar karşılıksız bir şekilde verilmekte olan para desteğinden yararlanmak isteyenlerin uygun koşullarda sağladıktan sonra başvuru gerekiyor. Bakan Pekcan, bakanlık olarak sunmuş oldukları imkan içerisinde ortaklığın çoğunluğunu bayanların oluşturduğu kooperatiflere destek sağladıklarını belirterek, “ Bu destek kapsamında 2020 sensin de 139 kooperatifin yaptığı 149 projeye 14.6 milyon lira hibe desteği verdik’ ifadelerini kullandı. Hibe, bir malın, değerin vs. Gibi unsurların hiç bir bedel beklemeden ve ayrıca ilerleyen zamanlarda da hiç bir geri ödeme beklenmeden, başka bir kişiye verilen destek anlamına gelmektedir. Hibenin bir diğer anlamı ise bağış anlamına geliyor.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.