Kamu bankalarından ilginç 10.000 TL'lik kredi fırsatı!

Kamu bankalarından ilginç 10.000 TL'lik kredi fırsatı!

Salgın dönemi boyunca hem vatandaşın hem de müşterilerinin her zaman yanında olan ve uygun faizlerle kredi imkanı sunan kamu bankaları 10.000 TL'ye kadar 6 ay ödemesiz kredi vermeye devam ediyor. Ziraat Bankası, Vakıf Bank ve Halkbank tarafından verilen b

Salgın dönemi boyunca hem vatandaşın hem de müşterilerinin her zaman yanında olan ve uygun faizlerle kredi imkanı sunan kamu bankaları 10.000 TL'ye kadar 6 ay ödemesiz kredi vermeye devam ediyor. Ziraat Bankası, Vakıf Bank ve Halkbank tarafından verilen bu krediler vatandaş tarafından büyük merak konusu oldu.

Bankaların vermiş olduğu kredilerin faiz oranları nelerdir?

screenshot-53.jpg

Ayrıca ihtiyaç kredileri belirlenen yeni yasaya göre 36 ay vadenin üstünde olamayacaktır ve kredinizi dilerseniz aldığınız anda taksitlendirme fırsatına sahipsiniz. Ödemelerin gecikmesi durumunda bireysel kredi notlarında herhangi bir düşüş meydana gelmeyecektir. Bu Kredi'den yararlanmak için 18 yaşını doldurmuş olmak aylık düzenli bir gelire sahip olup gelirini belgeler bilmek önemlidir.

Ziraat Bankası 10.000 TL'lik kredi ve koşulları;

Ziraat Bankası tarafından 10.000 TL'lik kullandığınızda kredi de dilediğiniz gibi ödeme seçeneği bulunmaktadır. 36 aya kadar vade imkanı da bulunuyor. 10.000 TL’ lik ihtiyaç kredisi için şahsi ve maddi herhangi bir teminat talep edilmemektedir. Banka bireysel kredi kullanan müşterilerine Hayat sigortasının zorunlu olarak sunmaktadır.

Hayat sigortasını Türkiye hayat ve emeklilik A.Ş. tarafından sunmakta olup, Ziraat Bankası şubelerinin her biri birer Türkiye hayat ve emeklilik A.Ş. acentesidir. Ziraat Bankası'ndan 36 ay vade ile 10.000 TL lik Kredi çekmeniz durumunda uygulanacak güncel faiz oranı yüzde 1.54'tür. Bankaya ödenecek toplam faiz tutarı 3781 Türk lirasıdır. Ayrıca 36 ayın sonunda bankaya ödemiş olduğunuz toplam tutar 13.833 Türk lirasıdır.

screenshot-51.jpg

 Vakıfbank'tan 10.000 TL'lik kredi kullanmanız durumunda uygulanacak faiz oranı yüzde 1.54'tür. Bankaya ödeyeceğiniz toplam faiz tutarı 3781 Türk lirasıdır. 36 aylık vade sonunda bankaya ödeyeceksiniz toplam tutar ise 13.833 Türk lirasıdır.

Halk Bankasından 10.000 TL'lik kredi kullanmanız durumunda uygulanan güncel faiz oranı yüzde 1.60 tır. Banka tarafından alınacak toplam faiz tutarı 3.943 liradır. Ayrıca 36 ayın sonunda bankaya ödeyeceğiniz toplam tutar ise 13.995 Türk lirasıdır.

 İhtiyaç kredisi nedir?

 İhtiyaç kredisi acil paraya ihtiyaç duymanız durumunda bankaların uygun faiz oranları ve kolay ödeme seçeneği ile sunmuş olduğu kredidir. Bankalar tarafından uygun bulunmanız durumunda sıcağı sıcağına krediniz tarafınıza verilir. Genellikle ihtiyaç kredileri 50.000 Türk lirasını geçmemektedir. Bu durum bankalardan bankalara da farklılık gösterebilir. İhtiyaç kredisi yeni yasalara göre 36 ay vade olarak verilmektedir.