Kadınlara 45 Bin Lira Hibe! Başvuru Ekranı

Kadınlara 45 Bin Lira Hibe! Başvuru Ekranı

Kadınların iş dünyasındaki etkinliğini arttırmak adına gerçekleştirilen Kız Kardeşim projesi an itibari ile başvuru almaya başladı. Kız Kardeşim Hibe Projesi kapsamında birçok kadın girişimciye 45 bin liraya kadar geri ödemesiz destek sağlanacak.

 

Kadınların iş dünyasındaki etkinliğini arttırmak adına gerçekleştirilen Kız Kardeşim projesi an itibari ile başvuru almaya başladı. Kız Kardeşim Hibe Projesi kapsamında birçok kadın girişimciye 45 bin liraya kadar geri ödemesiz destek sağlanacak.

Korona virüs salgının patlak vermesiyle birlikte ekonomik alanda sarsıntılar yaşandı. Günümüzde de hala kendini yoğun bir şekilde gösteren ekonomik sorunları azaltmak ve kadın girişimcilere alan yaratmak için destek veriliyor. Kız Kardeşim projesi sayesinde birçok kadın girişimciye destek verilmesi sağlanacak. Binlerce kadın girişimci ise ‘’Kız Kardeşim Hibe Başvurusu’’ araştırması yapmaya başladı.

hibe.png

Kız Kardeşim Hibe Projesi Başladı!

15 ila 55 yaş arasındaki tüm kadınların başvurabileceği Kız Kardeşim projesi, birçok kadına destek sağlayacak. Finansal kaynakların yönetilmesi ve ekonomik dünyada yer bulabilmeleri için sağlanan bu destek, medyada oldukça yer buldu. Kız Kardeşim Projesi çok yönlü olmasından kaynaklı olarak online eğitim verilecek. Verilecek olan bu eğitimde finansal kaynakları yönetmek, gelişim ve ekonomik dünya hakkında bilgiler verilecek.

1440x810-cmsv2-b3b93edf-8174-5e84-b6d3-469f0f51222a-4231652.jpg

İşyeri sahibi olan kadınlar için ‘’Kız Kardeşim Platformu’’ üzerinden online eğitimin yanı sıra birçok alanda eğitimler ol​​​​​​​acak. Bu eğitimler, kadınların iş dünyasında daha güçlü hareket edebilmesini hedefliyor. Dört aşamadan oluşacak olan Kız Kardeşim Hibe Projesi, kadın girişimciler arasından birinci ve özel jüri olmak üzere 40 bin lira hibe desteği sağlanacak. 29 kadın girişimciye sağlanacak olacak olan bu proje, oldukça merak ediliyor.

Kız Kardeşim Projesi Nedir?

Kız Kardeşim Projesi, 2018 yılında Coca – Cola, İTÜ, TOBB desteği sayesinde kurulmuş olan bir oluşumdur. Kadınların iş dünyasında daha aktif olabilmelerine olanak sağlamasının yanı sır​​​​​​​a geniş beceri, bilgi birikimiyle donatmayı he​​​​​​​deflemektedir. 2 yıldır aktif olarak hizmet sağlayan bu proje, 4 aşamadan oluşan bir destek olanağını sağlamakta. Oluşum tarafından hazırlanan ve geniş bilgi paylaşımında bulunan video ise şu şekilde:

Kız Kardeşim Projesi Neyi Amaçlıyor?

Türkiye’de de etkileri oldukça yoğun bir şekilde gösteren pandemiden kaynaklı olarak bütün sektörler etkilendi. Bu etkilenen sektörlerin ilk sırasında yeme – içme sektörünün olduğunu söylemek mümkün. Özellikle küçük işletmeler oldukça zarar gördü.​​​​​​​

Kız Kardeşim Projesince Türkiye’nin her yerinden seçilecek olan yeme – içme sektöründen yer alan 30 girişimci kadının desteklenmesidir. Ürettikleri kendilerine has lezzetin tanıtılması, görünürlük faaliyetlerinin ön plana çıkması gibi detaylar bulunmaktadır.​​​​​​​

5fc2c3ec55427f1a3083c10c.jpg​​​​​​​

Kız Kardeşim Projesine Nasıl Başvuru Yapılır?

Birçok kadın merakla Kız Kardeşim Projesine nasıl başvuru yapılacağına dair araştırmalara girişti. 2021 yılı içerisinde 81 ilden seçilecek olan yeme – içme sektörü girişimcilerine hibe desteği için 4 aşama bulunuyor. Hibe desteğinin alınabilmesi için ve başvurunun sağlanabilmesi için şu yolların izlenmesi gerekiyor:

  • İlk olarak kızkardesim.net adresi üzerinden verilecek olan online eğitimlerin tamamlanması şarttır. Burada verilecek olan eğitimler yeme ve içme sektörü üzerinden oluşacaktır.
  • İkinci aşamada ise kızkardesim.net üzerinden eğitimlerini tamamlayan işletme sahipleri online olarak başvuru gerçekleştirecektir. Bu başvurudan hemen sonra ise teknik eleme yapılacak.
  • Üçüncü aşamada ise il bazlı en çok puanı alan kadın girişimciler, online olarak gerçekleştirecek olan  Kız Kardeşim Hibe Programı Kampına katılacak.
  • Kamp ortalama 2 gün sürecek ve hızlandırılmış eğitimler sağlanacak. Bu eğitimlerin tamamlanması sonrasında da destek sağlanacak.

Başvuruları gerçekleştirmek için yukarıda da belirttiğimiz kızkardesim.net adresini ziyaret etmeniz gerekiyor. Buradan sağlanacak başvuruyla birlikte 4 aşamaya başlayabileceksiniz. Başvurunun son tarihinin 15 Ocak olduğunu hatırlatmakta fayda var.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.