İhtiyaç kredisi Şartları Artık Değişti! Kredi Alırken Yeni Şartlar Neler?

Merkez Bankasından gelen faiz yükselttim kararı sonrasında ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler kredi faiz oranlarını sürekli olarak araştırıp merak etmektedir.

Merkez Bankasından gelen faiz yükselttim kararı sonrasında ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler kredi faiz oranlarını sürekli olarak araştırıp merak etmektedir. Bu süreçte ihtiyaç kredisine nasıl kullanırlar, faiz oranları nelerdir, devlet bankaları ve özel bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları farklılık göstermekte midir, ihtiyaç kredisi için krediyi hangi bankalardan kullanmaları gerekir araştırma yapıyorlar...

İşte bankalar ve ihtiyaç kredileri faiz oranları. İhtiyaç kredileri hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik...

2019 yılının sonunda yüksek faiz oranları nedeniyle kredileri olan talep gün geçtikçe azalıyordu. 2020 yılının pandemi dönemi ile birlikte kredi faiz oranlarında düşüşler yaşandı ve ödeme koşulları esnetildi ve bir müddet uygun faiz oranları ile kredi verdiler bankalar. Merkez Bankası'nın faiz yükseltim kararından sonra faiz oranlarında tekrardan yükselmeler yaşandı.

Bankalar ve faiz oranları

screenshot-23.jpg

Qnb Finansbank; 36 ay vade seçeneği sunmaktadır. En uygun faiz oranı ise 1.33 oranında dir. Türkiye Ekonomi Bankası faiz oranları; 36 ay vade de yüzde 1.45 faiz oranı bulunmaktadır. ING Bank faiz oranları; ING Bank yüzde 1.49 oranında faiz oranı uygulamaktadır. İş Bankası; faiz oranı yüzde 1.50 faiz oranı uygulamaktadır.

Devlet bankaları kredi faiz oranları; faiz oranı en düşük olan banka Vakıfbank’ tır. Yüzde 1.54 oranında faiz uygulamaktadır. Halkbank yüzde 1.62 oranında faiz uygulamaktadır. Ziraat Bankası yüzde 1.64 oranında faiz uygulamaktadır.

Faiz oranı en yüksek olan bankalar; Aktifbank yüzde 1.80 oranında faiz uygulamaktadır. Garanti Bankası yüzde 1.84 oranında faiz uygulamaktadır. Garanti yüzde 1.91 oranında faiz uygulamaktadır. Denizbank yüzde 2.12 oranında faiz uygulamaktadır. Yapı Kredi yüzde 2.21 oranında en yüksek faiz uygulayan bankalardan biridir. Bankaların müşterilerine özel farklı politikaları ve uygulamış oldukları faiz oranları bulunmaktadır. Kredi notu yükseldikçe faiz oranında düşüşler yaşamakla birlikte kredi notu düşük olan müşterileri için de yüksek faizler uygulanmaktadır. Vade sayısına göre de kredi faiz oranlarında farklılıklar gözükmektedir.

Banka Kredi

Merkez Bankasından gelen faiz yükselttim kararı sonrasında ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler kredi faiz oranlarını sürekli olarak araştırıp merak etmektedir. Bu süreçte ihtiyaç kredisine nasıl kullanırlar, faiz oranları nelerdir, devlet bankaları ve özel bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları farklılık göstermekte midir, ihtiyaç kredisi için krediyi hangi bankalardan kullanmaları gerekir bunu detaylı bir araştırma ile belirlemektedir. Devlet bankaları kredi faiz oranları; faiz oranı en düşük olan banka Vakıfbank’ tır. Yüzde 1.54 oranında faiz uygulamaktadır. Halkbank yüzde 1.62 oranında faiz uygulamaktadır. Ziraat Bankası yüzde 1.64 oranında faiz uygulamaktadır.