İçişleri Bakanlığından Flaş Sokağa Çıkma Yasağı Açıklaması

İçişleri Bakanlığından Flaş Sokağa Çıkma Yasağı Açıklaması

İçişleri Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre 4 Ocak ve 11 Ocak arasında sokağa çıkma yasağını ihlal eden 35 bin 544 kişiye adlı ve idare işlemin yapıldığı açıklandı.

 

İçişleri Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre 4 Ocak ve 11 Ocak arasında sokağa çıkma yasağını ihlal eden 35 bin 544 kişiye adlı ve idare işlemin yapıldığı açıklandı.

İçişleri Bakanlığı biraz önce açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada sokağa çıkma yasağını ihlal eden bireylere uygulanan para cezasına dair açıklama yaptı. Bilindiği üzere korona virüs salgınından kaynaklı olarak çeşitli kısıtlama yasakları getirilmişti. Getirilen yasaklamaların temel önceliği ise korona virüs salgının yayılım hızını azaltmaktı.

sokaga-cikma-yasagi-depo-16-9-1596834969-16-9-1606887364.jpg

Bu durumlardan kaynaklı olarak hafta için akşam 9 ila sabah 5 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı bulunuyordu. Hafta sonu ise tüm gün sokağa çıkma yasakları uygulanmaktaydı. Fakat bu yasaklara riayet etmeyen birçok kişi bulunuyor. Bunlardan birçoğu da adli ve para cezası işlemlerine çarptırıldı.

35 bin 544 Kişiye Ceza!

Bakanlık tarafından yapılan yazıla açıklamaya korona virüs salgınındaki mücadele toplumsal ve bireysel sağlığın korunması için kısıtlamalar bulunmaktaydı. Hafta için 21:00 ila 05:00 arası sokağa çıkma yasağı uygulanıyordu. Hafta içi ise tüm gün yasaklamalar bulunuyor. Sokağa çıkma kısıtlamasında vatandaşların büyük oranında uyum sağladığı gözler önüne serildi. Fakat bazı kişiler bu yasağa riayet etmedi.

kapak-192206.jpg​​​​​​​

Bakanlık şunları açıkladı, ‘’4 Ocak Pazartesi gününden itibaren hafta içi ve hafta sonu yasaklarında sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan kişilere 35 bin 544 kişiye, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK’nin ilgile maddeleri kapsamında idari veya adli işlem uygulanmıştır.’’ dendi.

Bakanlık yasakların korona virüs salgının yavaşlattığına dair olarak da şunları ekledi, ‘’Uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalar ve alınan diğer tedbirler sayesinde korona virüs vaka sayısındaki düşüş devam etmektedir’’ dendi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.