İBB’ye ait halk ekmek büfesi yandı!

İstanbul Bakırköy’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan bir halk ekmek büfesi yandı. Yangını gören yurttaşlar itfaiye ekiplerine ihbarda bulundu. Yangın hemen söndürülürken bölgedeki bir vatandaş görüntüleri kaydetti.

Söz konusu yangın, Kartaltepe Mahallesi’nde Olgunlar Sokak’taki İBB’ye ait olan Halk Ekmek büfesinde yaşandı. Gece 03:00 sıralarında meydana gelen yangın herkesi korkuttu. Kapalı olan halk ekmek büfesinde ise henüz neden yangının çıktığı bilinmiyor. Etrafta ateşi gören yurttaşlar, itfaiye haber verdi.

Olay yerine gelen birçok itfaiye ekipleri, yanan büfeye müdahale etti. Yangın, kısa bir süre içerisinde ekiplerin müdahalesiyle söndürülebildi. Halk Ekmek büfesi yangının söndürülmesinden sonra kullanılamayacak bir hale geldi.

1.jpg

‘’Bilgim Yok, Evdeydim’’

Halk Ekmek büfesini işleten Mithat Ali Yanbeyli, telefonun çalması üzerine olay yerine koştu. Büfeye gelen büfe sahibi polis ve itfaiye ekiplerinden bilgi aldı. Olayla ilgili olarak konuşan Yanbeyli şunları söyledi;ibb-nin-halk-ekmek-bufesi-yandi-873129-1.jpg

"Hiç bilgim yok, evdeydim. Arkadaşlar haber verdi. Daha yeni geldim. Halk ekmek satış yeri olarak kullanıyorum. İçeride kimse yoktu, kapatmıştık. Saat 19.00 gibi mesaimiz bitiyor. Mesaiden sonra kapattık" ifadelerini kullandı. Yangınla ilgili olarak inceleme başlatıldı.