Halkbank'tan emekliler için ihtiyaç kredisi kampanyası! Halkbank mutlu emekli ihtiyaç kredisi kampanyasını duyurdu

Kamu bankalarından olan ve vatandaşın her dönem yanında olup ihtiyaçlarına yönelik uygun faiz oranlarıyla kredi kampanyaları oluşturan Halkbank'tan emekliler için ihtiyaç kredisi kampanyası duyuruldu.

Kamu bankalarından olan ve vatandaşın her dönem yanında olup ihtiyaçlarına yönelik uygun faiz oranlarıyla kredi kampanyaları oluşturan Halkbank'tan emekliler için ihtiyaç kredisi kampanyası duyuruldu. İhtiyaç kredisi kapsamında 36 ay vade ile yüzde 1.51 faiz oranı ile kredi çekme imkanı sunulmaktadır. Ayrıca çekilen kredileri emekli vatandaş ödeme talebine göre ödeme imkanı da bulabiliyor. Aylık eşit taksitlerle, üç ayda bir ödemelerle, balon ödeme şekli ile banka tarafından size uygun ödeme planı oluşturuluyor. Mutlu emeklilik kredisi ne nasıl başvurulur? Mutlu emeklilik kredisi kapsamında ne kadar kredi verilmektedir?

screenshot-141.jpg

Mutlu emeklilik kredisi kapsamında 36 ay vade de 100.000 TL'ye kadar kredi çekmeye imkanınız bulunmaktadır. Ayrıca aylık faiz oranı yüzde 1.51’dir. Bankadan kredi çekme talebinde bulunmanız halinde kredinizin 1 taksit tutarı kadar bankadan açık hesap açtırmanız gerekmektedir ve bankaya en az 2 adet otomatik ödeme talimatı vermeniz hayat sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Bu süreçte internet bankacılığı mobil bankacılık veya diyalog bankacılığından en az 1 tanesini kullanmanız gerekiyor. Bankanın belirtmiş olduğu kuralları kabul etmemeniz durumunda ise banka farklı bir faiz uygulaması ile işleminizi gerçekleştiriyor.

screenshot-142.jpg

2 adet otomatik ödeme talimatı vermeniz, hayat sigortası yaptırmanız ve internet bankacılığı, mobil bankacılığa veya diyalog bankacılığından birini kullanmanız durumunda faiz oranını % 1.50 iken, bunları kabul etmemeniz durumunda ise faiz oranı yüzde 1.61 olarak uygulanacaktır. Kredinizin yıllık maliyet oranı 10.000 TL şeklindedir. Bu durumu kredi faiz tahsisi ve vergilerde kapsamaktadır. Ayrıca bankanın sunmuş olduğu ilgili ürünleri kabul etmeyen müşterilerin yıllık maliyet oranı ise yüzde 26.30 olarak uygulanmaktadır.

Halk Bankası sunmuş olduğu mutlu emeklilik kredisine nasıl başvurulur?

Bu krediden faydalanabilmek için öncelikle emekli olmanız gerekmektedir ve Halkbank bünyesinde maaşınızı alıyor olmanız gerekmektedir. Size yakın bir Halkbank şubesine uğrayarak başvurunuzu gerçekleştirebiliyorken Halkbank'ın mobil uygulaması, internet bankacılığı veya diyalog bankacılığı üzerinden de başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzun onaylanması durumunda banka size geri dönüş sağlayacaktır. Bu süreçte sizden talep etmiş olduğu belgeleri ve evrakları isteyerek evrakları teslim etmeniz durumunda krediniz ödeme planınızla birlikte size teslim edilecektir. Bu süreçte yıllık 1.51 faiz oranı ile 36 ay vade de 100 bin TL'ye kadar kredi kullanım hakkınız bulunmaktadır. Daha fazla kredi miktarı için kredinizin konusu ve kredi limitiniz göz önünde bulundurularak tarafınıza belirtilir.