Halkbank kredi ödemeleri ertelendi! Bu ay Kredinizi Ödemeyeceksiniz!

Yüzbinlerce kişi kredi erteleme haberini bekliyordu ve beklenen gerçekleşti. Halkbank tarafından kredi erteleme kararı açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklamasında Halkbank kredi borçlarını ertelendiğini duyurarak 1 Temmuz 202

Yüzbinlerce kişi kredi erteleme haberini bekliyordu ve beklenen gerçekleşti. Halkbank tarafından kredi erteleme kararı açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklamasında Halkbank kredi borçlarını ertelendiğini duyurarak 1 Temmuz 2021 tarihine kadar taksit ödemelerinin yapılmayacağını açıkladı ve yüz binlerce kişi bu haberi bekliyordu.

Kredi kullanıp ödemekte zorlananlar için sevindirici bir haber geldi!

Halkbank kredi ödemeleri, 1 Temmuz 2021 tarihine kadar ertelendi. Halk Bankası'ndan kredi kullanan birçok Müşteri tarafından da hangi kredilerin ertelendiği araştırılmaya başlandı.

Halkbank bünyesinde ertelenen krediler

screenshot-38.jpg

Halkbank kredi taksitleri 1 Temmuz 2021 tarihine kadar ertelendi Teskomb ve Halkbank aracılığıyla esnafa sunulan kredilerin taksit ödemeleri 1 Temmuz 2021 tarihine kadar ertelendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklama sonrasında salgın döneminden olumsuz olarak etkilenen esnafa yaptığımız Aylık 1000 lira gelir desteği ile 750 ve 500 lira arasında olan kira desteğinin süresi 1 ay daha uzatıldı. TESKOMB ve Halk Bankası tarafından esnafa kullandırılan kredilerin taksit ödemesi ise 1 Temmuz 2021 tarihine kadar ertelendiği duyurdu.

Halk Bankasından Kredi kullanıp taksit ödemesini yapamayan 240000 kişinin 1 milyar lira tutarındaki borcu daha sonra tahsil edilecek ve 1000000 tutardaki kredi borcu Teskomb tarafından bankaya ödenmiştir diye belirtti. Halkbank Esnaf ve Sanatkar Kredi Kefalet Kooperatifleri tarafından esnaf ve sanatkara kullandırılmış olan krediler için faiz indirimi uygulanacak.

screenshot-39.jpg

Faiz indirimi 1 Ocak 2021 tarihi ile 31 Aralık 2021 tarihi arasında bankacılık usul ve esasları çerçevesinde düzenlenerek indirim sağlanacak. Birbirine bağlı olmayan bölgeler önceki yıllarda yayınlanmış olan bankalar kurulu kararı doğrultusunda Kredi kullandırılmış olup kullandıkları Kredi bakiyesi için 2021 yılına devreden miktarında indirim sağlanır. Faiz indirimi uygulanacak işletmeler ise geleneksel kültürel sanatsal değeri kaybolmaya yüz tutmuş meslek kollarına yapılmaktadır.

Yani bakır işletmeciliği, el dokumacılığı, çinicilik, sedef kakma ve ahşap oyma işleri, kaşıkçılık, bastonculuk yazmacılık, yorgancılık, seramikçilik, lületaşı ve oltu taşı işçiliği, keçecilik, çarıkçılık, oyacılık, yemenicilik gibi işlerle uğraşan kişiler esnaf vergi muafiyeti belgesi ne sahiplerdir. 2021 yılında kullanılacak kredilerde de faiz indirimine sahipler.

TESKOMB aracılığıyla Halk Bankası tarafından verilen kredilerde borçlarını ödeyemeyecek durumda olanlar için kredi erteleme fırsatı doğdu ve borçları 1 Temmuz 2021 tarihine kadar ertelendi. Erteleme ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Halkbank’ ın resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.