Halkbank 6 ay geç ödemeli sıfır faizli 225 bin liraya kadar kredi müjdesi verdi! Üstelik başvuruları oldukça kolay...

Devlet bankası olan Halkbank uygun faizlerle ve vade imkanlarıyla yatırımcı destek kredilerini sunmaya devam ederken farklı isimlerle bayan girişimci destek kredilerini bu sene karşılamaya devam etmektedir.

Devlet bankası olan Halkbank uygun faizlerle ve vade imkanlarıyla yatırımcı destek kredilerini sunmaya devam ederken farklı isimlerle bayan girişimci destek kredilerini bu sene karşılamaya devam etmektedir. Banka sıfır faiz oranlarıyla 225.000 liraya kadar kredi fırsatı sunmaktadır. Banka faizlerinin artmasıyla birlikte ekonomik sıkıntı yaşayan insanlar ve şirket sahipleri düşük faizlerle kredi sunan bankaların kapısını çalarak ekonomik sıkıntılarını aşma yollarını seçiyorlar. Halk Bankası bayan girişimcilere 225.000 liraya kadar sıfır faizli kredi desteği sunuyor. Üstelik kredi 6 ay geç ödemeli ve en fazla 36 aya kadar varan eşit taksitlerle kullanma imkanı sunuyor.

Faizsiz bayan girişimci kredisi nedir?

screenshot-10.jpg

Bayan girişimci kredisi ilk kez iş kuracak veya işini kurmuş bayan girişimcilerin finansmana erişmelerinim kolaylaştırılması, teşvik edilmesi için sağlanan faizsiz kredi paketidir.

Söz konusu olan bu krediye Halkbank şubeleri vasıtasıyla kolay bir şekilde başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru koşulları

screenshot-8.jpg

Kredinin başvuru koşulları bankanın resmi internet sitesinde açıklandı. İşte kredinin başvuru koşulları;

  • Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında krediye başvuru tarihinden itibaren en az 1 sene ustalık belgesi sahibi olmak.
  • Edindikleri ustalık belgeleri ile alakalı meslekte son 1 sene içerisinde kendi adlarına işletme kurduğunu belgeleyen girişimci ve sanatkarlar.

screenshot-9.jpg

  • KOSGEB’in uygulamalı girişimcilik eğitimini bitirmiş olmak
  • KOSGEB tarafınca onaylanan projelerini bankaya sunan ve kredi başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşını tamamlamayan genç girişimci esnaf ve sanatkarlar

Söz konusu olan bu krediden yararlanabilirler.